Mniej nowych ofert pracy w Polsce w grudniu

Rynek pracy

W grudniu liczba nowych ofert pracy w Polsce spadła o 16,7 proc. rdr do 176 tys. - podano w raporcie Grant Thornton i firmy Element.

Ofert pracy na monitorze komputera
Fot. stock.adobe.com/MclittleStock

W grudniu liczba nowych ofert pracy w Polsce spadła o 16,7 proc. rdr do 176 tys. - podano w raporcie Grant Thornton i firmy Element.

"Na szczęście, druga, jesienna fala pandemii okazała się znacznie łagodniejsza. Choć zakażeń jest wielokrotnie więcej niż w pierwszej, to pracodawcy znacznie spokojniej patrzą w przyszłość" - napisano w raporcie.

W grudniu 2020 roku opublikowali 176 tys. ofert, czyli o 16,7 proc. mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Czytaj także: Barometr Ofert Pracy w grudniu w górę, liczba ogłoszeń wzrosła w części kategorii >>>

Lepszy wynik niż w listopadzie

"To lepszy wynik niż w listopadzie (kiedy spadek rok do roku wyniósł 26,9 proc.) i październiku (spadek o 21,2 proc.). Można więc mieć nadzieję, że szczyt drugiej fali pandemii na polskim rynku pracy jest już za nami. Nie można, co prawda, wykluczyć, że początek 2021 roku przyniesie ponowne pogorszenie sytuacji (wywołane np. nowymi ograniczeniami związanymi z feriami albo pojawieniem się trzeciej fali zakażeń), ale z pewnością optymizmem napawa fakt, że druga fala pandemii okazała się dla rynku pracy relatywnie łagodna" - dodano.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: