Mniej nowych ofert pracy w Polsce w lipcu

Rynek pracy

W lipcu liczba nowych ofert pracy w Polsce spadła o 18,9 proc. rdr - napisała w raporcie firma Grant Thornton przy współpracy z firmą Element.

Nowa praca
Fot. stock.adobe.com/Tierney

W lipcu liczba nowych ofert pracy w Polsce spadła o 18,9 proc. rdr - napisała w raporcie firma Grant Thornton przy współpracy z firmą Element.

W lipcu liczba nowych ofert pracy w Polsce spadła o 18,9 proc. rdr #praca #OfertyPracy #RynekPracy @GrantThorntonPL

"W lipcu pracodawcy opublikowali o 18,9 proc. mniej ofert pracy niż w analogicznym okresie rok temu. To drugi miesiąc z rzędu z podobnym wynikiem" - napisano.

Czytaj także: Barometr Ofert Pracy w lipcu nieznacznie spadł >>>

246,3 tys. nowych ofert pracy na największych portalach rekrutacyjnych

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Grant Thornton i firmę Element, w lipcu 2020 roku na 50 największych portalach rekrutacyjnych w Polsce pojawiło się 246,3 tys. nowych ofert pracy wobec 246,2 tys. w czerwcu.

Czytaj także: Wskaźnik Rynku Pracy w lipcu w dół, bezrobocie będzie rosło >>>

Na rynku pracy nastąpiła pewna stabilizacja

"Dane za lipiec mogą wskazywać, że na rynku pracy nastąpiła pewna stabilizacja – po pierwszych bardzo złych miesiącach, w czerwcu i lipcu rynek pracy ustabilizował się na poziomie ok. 15-20 proc. niższym niż przed rokiem. Może to być niejako zapowiedź nowej normalności – epidemia mogła skurczyć polski rynek pracy o ok. 15-20 proc." - napisano.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: