Mobilne biuro pełne ofert pracy

Finanse i gospodarka

Wszystkie zainteresowane media zapraszamy do odwiedzania Work Busa podczas jego tournee po Polsce.

Wszystkie zainteresowane media zapraszamy do odwiedzania Work Busa podczas jego tournee po Polsce.

Oferty pracy w Niemczech, Belgii i Francji przyjadą już we wtorek do Myślenic i Nowego Targu. Dostarczycielem pracy będzie Work Bus - mobilne biuro rekrutacji stworzone przez agencję pracy Work Express. 10-metrowy pojazd jest w trakcie tournee po Polsce. W październiku z ofert będą mogli skorzystać mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, do połowy miesiąca Work Bus odwiedzi aż 7 miejscowości.

Mobilne biuro pełne ofert pracy

Work Bus to pierwszy tego typu projekt realizowany w naszym kraju, w którym to praca zostanie dostarczona Polakom... do domu. - We wtorek odwiedzamy mieszkańców Kołobrzegu i Koszalina. Na chętnych czekają nie tylko oferty pracy w branży budowlanej we Francji czy dla opiekunek osób starszych w Niemczech. Każdy będzie mógł także skorzystać z doradztwa zawodowego, dowie się, jak napisać profesjonalne CV czy jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej - mówi Artur Ragan, rzecznik prasowy agencji pracy Work Express, która "stworzyła" i wysyła Work Busa w tournee po Polsce. Dzięki projektowi, bezrobotni z miejscowości o wysokim wskaźniku bezrobocia będą mogli zdobyć pracę nawet przy okazji codziennych zakupów.

2 mln Polaków bez pracy

Stopa bezrobocia na koniec sierpnia tego roku wyniosła 12,4 proc., a w samych Urzędach Pracy jest zarejestrowanych już blisko 2 mln Polaków - jak wynika z danych Urzędu Statystycznego. Wielu z nich nie pracuje od co najmniej kilku miesięcy, nie brakuje też osób długotrwale bezrobotnych. Najgorsza sytuacja jest w małych miasteczkach i na wsiach, gdzie nieraz dostęp do ofert pracy jest utrudniony. Dlatego agencja pracy Work Express postanowiła do walki z bezrobociem wysłać w teren "Work Busa" - mobilne biuro rekrutacji. - Oczywiście, że Internet to miejsce, gdzie można znaleźć mnóstwo ofert pracy, jednakże w niektórych regionach Polski mieszkańcy mają problem z dostępem do sieci, jest niska świadomość społeczna w zakresie informatyzacji, przez co szanse na zatrudnienie gwałtowanie spadają. Dlatego chcemy pomóc tym mieszkańcom - przyjeżdżamy z pracą praktycznie do ich domów, dzięki czemu nie muszą poświęcać kilku godzin ani ponosić kosztów podróży do najbliższych agencji zatrudnienia - mówi Ragan.

121016.work.bus.02.249x189Fachowca od zaraz

Najwięcej ofert pracy czeka za granicą na budowlańców, hydraulików, spawaczy czy opiekunów osób starszych. Zarobki, na jakie mogą liczyć są zróżnicowane, zależą głównie od kwalifikacji, doświadczenia, a także znajomości języka. Przykładowo; od 800-1200 euro na rękę zarobi opiekunka osoby starszej w Niemczech, jednakże nie musi ona ponosić kosztów wyżywienia i zakwaterowania, gdyż to ma zapewnione u rodziny, do której wyjeżdża. Budowlańcy w Belgii zarobią ok. 1700 euro na rękę, o 100 euro więcej natomiast można dostać we Francji. - Ze znajomością języka jest różnie. Opiekunki do pracy w Niemczech muszą go znać w stopniu komunikatywnym, by móc porozumieć się ze swoim podopiecznym, natomiast budowlańcy nie muszą znać języka, wystarczy, że w kilkuosobowej grupie tylko jedna osoba będzie potrafiła się porozumieć i to wystarczy, by pełniła funkcję tłumacza dla pozostałych współpracowników - mówi Artur Ragan.

W Work Busie nie tylko można dostać ofertę pracy dostosowaną do swoich kwalifikacji i wypytać o wszelkie szczegóły, ale także zasięgnąć konsultacji u doradców zawodowych.

Trasa Work Busa:

16.10.12
7.30 - 11.00
32-400 Myślenice, ul. Drogowców 2, PUP

13.00 - 15.00
34-400 Nowy Targ, Al. Tysiąclecia 37, Miejski Ośrodek Kultury

17.10.12
8.00 - 11.00
38-300 Gorlice, ul. Mickiewicza na wysokości Rynku

18.10.12
10.00 - 17.00
35-045 Rzeszów, VI Rzeszowskie Targi Podpromie

Więcej informacji udziela:
Artur RAGAN - rzecznik prasowy Work Express
tel. 513 015 260, mail. artur.ragan@workexpress.pl

Źródło: Biuro Prasowe Work Busa /Guarana Communications

Udostępnij artykuł: