Mobilne nowości od mBanku

Bankowość

Prawdziwie mobilny bank wprowadza nową metodę płacenia telefonem. Orange Finanse oferuje kartę bankową NFC, powiązaną z rachunkiem osobistym i wgrywaną na telefon on-line, bez konieczności wizyty w banku czy podpisywania dodatkowych dokumentów. Dzięki temu ten rodzaj płatności mobilnych będzie dostępny tak łatwo, jak jeszcze nigdy dotąd.

Prawdziwie mobilny bank wprowadza nową metodę płacenia telefonem. Orange Finanse oferuje kartę bankową NFC, powiązaną z rachunkiem osobistym i wgrywaną na telefon on-line, bez konieczności wizyty w banku czy podpisywania dodatkowych dokumentów. Dzięki temu ten rodzaj płatności mobilnych będzie dostępny tak łatwo, jak jeszcze nigdy dotąd.

Według najnowszych szacunków (World Payments Report, CapGemini & RBS), płatności mobilne stają się coraz bardziej popularne - od 2011 r. ich liczba na całym świecie wzrosła o ponad 60 proc., osiągając poziom 29 mld. Analitycy przewidują, że w 2015 r. liczba transakcji w ramach m-płatności osiągnie nawet 47 mld. Oznacza to, że użytkownicy smartfonów na całym świecie przekonują się do tej formy płacenia, a trend jest wzrostowy.

Teraz także klienci Orange Finanse będą mogli przekonać się o wygodzie płacenia telefonem. Oferowane rozwiązanie pozwala na bezpieczne płatności smartfonem wyposażonym w moduł NFC, których dokonuje się w taki sam sposób, jak zwykłą kartą zbliżeniową. Dzięki płatnościom mobilnym NFC, wybierając się na zakupy nie trzeba zabierać portfela - wystarczy mieć ze sobą telefon.

Co ważne, karta MasterCard NFC od Orange Finanse (wydawana i prowadzona bez opłat) została bezpośrednio połączona z rachunkiem bankowym, dzięki czemu wszelkie dokonane nią transakcje będą realizowane ze środków dostępnych na koncie osobistym lub firmowym i widoczne w historii płatności.

- Rozszerzenie palety możliwości Orange Finanse o płatności mobilne to oczywisty krok dla mobilnego banku, którego klienci oczekują pełnej transakcyjności przez telefon. Płatności w modelu SIM-centric wymagają powiązania kilku elementów, takich jak karta SIM, karta bankowa i odpowiedni smartfon. Dlatego właśnie ten typ usługi powinien świetnie sprawdzić się w naszym projekcie, który nieprzerwanie opiera się na ścisłej współpracy banku i operatora komórkowego - mówi Łukasz Maculewicz, dyrektor Oddziału Bankowości Mobilnej w mBanku.

Otrzymanie karty NFC w Orange Finanse jest bardzo proste. Wchodząc do salonu Orange klient może nie tylko kupić abonament telefoniczny, ale także telefon z NFC, a w nim natychmiast otworzyć rachunek bankowy i uruchomić kartę NFC, aktywną w ciągu kilku chwil. Dzięki temu, wychodząc z salonu jest już gotów do korzystania ze swojego rachunku i karty. Inne formalności nie są potrzebne.

To właśnie możliwość otrzymania wszystkich elementów w jednym miejscu (karta SIM NFC, smartfon z NFC, aplikacja banku i rachunek oraz karta płatnicza) decydują o wygodzie dla klienta i stanowią podstawę sukcesu tego rozwiązania. 

Jak to działa?

Aby skorzystać z płatności mobilnych NFC w Orange Finanse wystarczy posiadać:

  • telefon NFC z systemem operacyjnym Android,
  • kartę SIM NFC wydaną przez Orange,
  • aplikację mobilną Orange Finanse, wspierającą NFC.

Aby zamówić kartę MasterCard NFC należy wybrać opcję "Zapłać NFC" z menu głównego lub pulpitu aplikacji Orange Finanse. Przy pierwszym wybraniu tej opcji, otworzy się formularz zamówienia karty. Na tym etapie można wybrać rachunek, do którego zostanie wydana karta. Po jej zamówieniu, rozpocznie się etap ładowania danych karty, który trwa z reguły od kilku do kilkunastu minut. Po otrzymaniu powiadomienia o zakończonym wgrywaniu karty, należy ją aktywować i nadać PIN. Od tej chwili telefon jest wszystkim, czego klient potrzebuje na zakupach.

Możliwe jest dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonem w dwóch trybach:

  • Manualnym - wymaga uruchomienia aplikacji banku, wybrania karty z listy oraz dotknięcia przycisku "Zapłać";
  • Automatycznym - umożliwia wybranie jednej karty do dokonywania płatności bez konieczności uruchamiania aplikacji.

Źródło: mBank

Udostępnij artykuł: