Mocny dolar przed publikacją nt. sprzedaży detalicznej w USA

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) kolejny dzień traci na wartości i obecnie notowane jest około poziomu 1.3300 wobec dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) kolejny dzień traci na wartości i obecnie notowane jest około poziomu 1.3300 wobec dolara amerykańskiego (USD).

Wspólna waluta może jeszcze spaść, jeśli dane gospodarcze z Niemiec okażą się gorsze niż przypuszczano.

Dolar amerykański (USD) dotknął najwyższej tygodniowej wartości na poziomie 97.50 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen stracił przed publikacją dotycząca sprzedaży detalicznej w USA, która będzie miała miejsce dzisiaj o godz. 12:30 czasu GMT. Będziemy mogli obserwować wzrost wartości tej pary walutowej, jeśli dane z USA przedstawią kolejny wzrost sprzedaży detalicznej w tym kraju.

Akcje

Akcje amerykańskie spadły po publikacji dotyczącej gospodarki Japonii, która zaczęła spowalniać. US tech (NDQ) i US 500 (SPI) odwróciły swój negatywny trend przed dzisiejszą publikacją dotyczącą sprzedaży detalicznej w USA.

Towary

WTI Crude (OIL) notowana jest powyżej poziomu 106.35 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa zyskała na spekulacjach, że zapasy ropy naftowej w USA kurczą się poprzez wzrost popytu na ropę w okresie letnim.

Para dnia

Funt brytyjski (GBP) dotknął nowej wartości na poziomie 1.5445 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Brytyjska gospodarka będzie przechodziła kolejny test przez dzisiejszą publikację wskaźnika cen konsumpcyjnych (CPI).

Opcje FX

Traderzy powinni chronić dziś swoje pozycje przed niekorzystnymi zmianami na parze XAU/USD.  Inwestorzy, żeby zabezpieczyć długie pozycje na złocie, zwiększają ilość opcji "PUT" na tej parze.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: