Mocny dolar przed publikacją sprzedaży nowych mieszkań w USA

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) kontynuuje spadek w stosunku do dolara amerykańskiego dotykając wartości na poziomie 1.3460. Wspólna waluta znajduje się pod presją ponownego zwycięstwa Angeli Merkel w wyborach parlamentarnych w Niemczech.

Patrząc w przyszłość, pozytywne dane dotyczące sprzedaży nowych mieszkań w USA, mogą być ważnym impulsem dla dolara, który może przyczynic się do jeszcze większych spadków wartości tej pary walutowej.

Dolar amerykański (USD) krąży między stratą a zyskiem wobec jena japońskiego (JPY). Jen wydaje się być silny ostatnio i para obecnie notowana jest około poziomu 98.70, czekając na publikację dotycząca sprzedaży nowych mieszkań w USA, która będzie miała miejsce dziś po południu i prawdopodobnie wyznaczy nowy kierunek tej pary walutowej.

Akcje

US 500 (SPI) spadł z wysokiego poziomu 1726 osiągniętego w ubiegłym tygodniu do wartości  1687. Akcje znajdują się pod presją, ponieważ inwestorzy obawiają się wzrostu gospodarczego.

Towary

WTI Crude (Oil) osiągnęła najniższą wartość w tym miesiącu na poziomie 102.30 dolarów amerykańskich za baryłkę w związku z ułatwieniem dostaw ropy z Bliskiego Wschodu. Dzisiejsza publikacja dotycząca zapasów ropy naftowej w USA może pokazać zmniejszenie zapasów o 1,1 mln baryłek.

Para dnia i Opcje FX

Dolar australijski (AUD) nadal traci w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) z najwyższej wartości od czterech miesięcy na poziomie 0.9528 osiągniętej w ubiegłym tygodniu. Bank Rezerwy Australii (RBA) opublikował dziś raport o ich stabilności finansowej, a naturalny ton oświadczenia nie pomógł odbić się „aussie”.

Para obecnie notowana jest poniżej poziomu 0.9380 i traderzy powinni wybierać teraz krótkie opcje „PUTs” at-the-money, aby jak najlepiej skorzystać z tego spadkowego momentu.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: