„Mój Prąd”: ruszył nabór wniosków! W puli programu 1 mld zł

Czysty zysk

Panele słoneczne na dachu domu
Fot. stock.adobe.com/U. J. Alexander

Nabór wniosków do programu "Mój Prąd" rozpoczął się 30 sierpnia, poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Na rozwój fotowoltaiki prosumenckiej przeznaczono 1 mld zł. Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym, począwszy od 30 sierpnia do 20 grudnia br. lub do wyczerpania alokacji środków.

Na rozwój fotowoltaiki prosumenckiej przeznaczono 1 mld zł #MójPrąd #OZE @NFOSiGW

„Wdrożenie programu NFOŚiGW „Mój Prąd” jest silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej i znacząco przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, poprawy jakości powietrza (zwłaszcza na obszarach słabo zurbanizowanych) oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Mój prąd: panel na dachu – wyższa emerytura?

Kto może się ubiegać o dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd”?

O dofinansowanie w ramach „Mojego Prądu” mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji, podkreślono również.

Czytaj także: Program “Mój prąd”: po dotacje na panele lepiej się pospieszyć. Wystarczy tylko dla 200 tys. rodzin >>>

Nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie

„Budżet programu to 1 mld zł, przy czym dofinansowanie w formie dotacji – do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia – wyniesie nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Co istotne, uzyskane dofinansowanie można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, co przekłada się na efektywność finansową tego wsparcia” – podsumowano.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: