mojeID w mBanku

Z rynku

mBank dołącza do grona dostawców tożsamości dla usługi mojeID zarządzanej przez KIR. Klienci banku mogą w prosty i bezpieczny sposób potwierdzić swoją tożsamość i tym samym uzyskać dostęp do usług świadczonych online.

mojeID w mBanku
Fot. KIR

mBank dołącza do grona dostawców tożsamości dla usługi mojeID zarządzanej przez KIR. Klienci banku mogą w prosty i bezpieczny sposób potwierdzić swoją tożsamość i tym samym uzyskać dostęp do usług świadczonych online.

mojeID to bezpieczne narzędzie do zdalnego potwierdzania tożsamości w usługach komercyjnych i publicznych. Usługa umożliwia realizację wszelkich formalności, które dotychczas wymagały albo osobistej wizyty u dostawcy usługi, w elektrowni, u ubezpieczyciela, w placówce medycznej albo umawiania się na zawarcie umowy z kurierem. 

Polska gospodarka z każdym rokiem staje się coraz bardziej cyfrowa, a ostatnie miesiące znacząco przyspieszyły ten proces.

- Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę usług świadczonych online, których rozwój uzależniony jest od bezpieczeństwa danych i odpowiedzialnego podejścia do ryzyka, kwestią kluczową jest dostęp do bezpiecznej weryfikacji tożsamości online, co zapewnia mojeID - mówi Robert Trętowski, Wiceprezes Zarządu KIR. 

Pełna kontrola nad danymi przekazywanymi do usługodawców

Klienci mBanku korzystający z mojeID mają pełną kontrolę nad danymi przekazywanymi do usługodawców - po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej, widzą wyłącznie te dane, których oczekuje usługodawca i każdorazowo wyrażają zgodę na ich przekazanie w ramach danej usługi. 

Czytaj także: Ponad 9 mln klientów banków może korzystać z mojeID >>>

- Mamy już w banku pozytywne doświadczenia z profilem zaufanym. Klienci chętnie z niego korzystają przy załatwianiu urzędowych spraw. Jesteśmy przekonani, że - zwłaszcza w obecnej sytuacji - możliwość potwierdzania tożsamości online z wykorzystaniem mojeID, będzie bardzo użyteczna dla naszych Klientów. Dodatkowo, w przyszłości chcemy, aby Klienci firmowi również mogli korzystać z tego typu rozwiązań – mówi Piotr Teodorczyk, Dyrektor Departamentu Klienta Firmowego w mBanku.  

Dotychczas do mojeID w roli dostawców tożsamości przystąpiły PKO Bank Polski, Bank Pekao S.A., ING Bank Śląski, SGB-Bank oraz banki spółdzielcze zrzeszone i współpracujące z Bankiem BPS i SGB-Bankiem. Użytkownicy mojeID mogą potwierdzać swoją tożsamość wśród szerokiego grona usługodawców z wielu różnych branż – ubezpieczeniowej, ochrony zdrowia, finansowej, energetycznej czy rozrywkowej. Dzięki mojeID, klienci tych firm mogą m.in. rejestrować się w celu uzyskania dostępu do portali, odzyskiwać hasła, zawierać umowy czy zlecać polecenie zapłaty. 

Udostępnij artykuł: