Mondial Assistance podsumowuje wakacje

Finanse i gospodarka

Krajami, w których polscy turyści podczas zagranicznego urlopu potrzebowali pomocy assistance tego lata najczęściej były Niemcy (22 proc. wszystkich wezwań), Chorwacja (18 proc.) i Bułgaria (17 proc.), a w dalszej kolejności Grecja, Francja, Turcja, Egipt, Włochy, Hiszpania i USA.

W porównaniu z 2011 r. ilość wezwań znacznie zwiększyła się w Chorwacji (o 4 proc.), która od dawna jest jednym z krajów pierwszego wyboru dla podróżujących Polaków. Największy spadek dotyczył Grecji. Do bardziej egzotycznych krajów, z których kontaktowano się z koordynatorami Mondial Assistance należą Vanuatu, Dominikana, Laos czy Ghana.

„Dzięki doświadczeniu i obecności w 200 krajach świata jesteśmy w stanie pomagać nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach na każdym kontynencie” – mówi Agnieszka Walczak, członek zarządu Mondial Assistance.

Najpopularniejsze typy szkód to – podobnie jak w ubiegłym roku – pomoc medyczna (69 proc. wszystkich wezwań w sezonie 2012), zwrot kosztów lekarstw (18 proc.), wizyta u dentysty (6 proc.), a w dalszej kolejności wezwanie ambulansu, hospitalizacja.

Najwięcej wezwań polscy turyście zgłosili tego lata w lipcu, w drugiej kolejności w sierpniu. Koniec czerwca i początek września to znaczny spadek ilości wezwań.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: