Monetia umacnia pozycję lidera na rynku agencji płatniczych w Polsce

Finanse i gospodarka

Monetia -  największa ogólnopolska  sieć agencji płatniczych - rozszerza swoją działalność. W celu umocnienia pozycji Monetia planuje otwierać nowe placówki agencyjne, a także współpracować z dużymi wystawcami rachunków - np. za prąd czy telewizję kablową.

Monetia -  największa ogólnopolska  sieć agencji płatniczych - rozszerza swoją działalność. W celu umocnienia pozycji Monetia planuje otwierać nowe placówki agencyjne, a także współpracować z dużymi wystawcami rachunków - np. za prąd czy telewizję kablową.

Monetia chce też przejmować obsługę kasową urzędów miast i gmin, a także urzędów skarbowych oraz blisko współpracować z bankami w obszarze obsługi gotówkowej.

Monetia to ogólnopolska sieć agencji, w których można opłacać rachunki - np. za czynsz, prąd, gaz czy telefon, doładować telefon komórkowy, wypłacić gotówkę za pomocą terminala POS czy zrealizować międzynarodowy przekaz pieniężny w systemie RIA. Spółka ma ambitne plany rozwojowe. - Naszym priorytetem jest w tej chwili rozwój współpracy z wystawcami rachunków - takimi jak dostawcy energii czy telewizji kablowej, a także innymi instytucjami prowadzącymi własne kasy - np. urzędami miast i gmin. W tej chwili rozmawiamy z kilkoma dużymi wystawcami, jesteśmy gotowi zarówno do przejmowania, jak i obsługi ich punktów kasowych, możemy też obsługiwać klientów w naszej sieci, mówi Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii.

Już teraz Monetia prowadzi punkty kasowe dla dużych wystawców rachunków - takich jak PGE, ma podpisanych przeszło 150 umów dotyczących współpracy w ramach realizowania płatności z firmami - m.in. RWE, Multimedia czy Vectra, a także urzędami skarbowymi oraz urzędami miast i gmin. - Outsourcing obsługi kasowej przez taką firmę jak Monetia daje wystawcom wymierne korzyści. Pozwala wyeliminować koszty i ryzyko operacyjne związane z obsługą gotówki, a dodatkowo - w miejscach dotychczasowych kas - zaoferować klientom dodatkowe usługi, które dostępne są w Monetii, mówi Wojciech Jóźwiak.

Monetia współpracuje też z bankami - z Getin Noble Bankiem w zakresie obsługi kasowej jednostek samorządowych oraz wspólnot mieszkaniowych, które obsługiwane są przez ten bank oraz z bankiem DnB NORD - w zakresie obsługi kasowej i gotówkowej. - Współpraca z bankami cały czas jest rozwijana - to jeden z naszych priorytetów. Z jednej strony chcemy się skoncentrować na outsourcingu obsługi kasowej i gotówkowej banków, zaś z drugiej - wspólnie z DnB NORD będziemy startować w przetargach na obsługę gotówkową firm i instytucji, mówi prezes Jóźwiak.

Spółka nie zapomina przy tym o rozbudowie sieci placówek agencyjnych - tylko do końca tego roku planuje otworzyć 30 nowych agencji.

Monetia to w tej chwili największa sieci agencji płatniczych w Polsce pod względem liczby placówek i realizowanych transakcji. Na koniec III kwartału tego roku sieć Monetii liczyła blisko 500 placówek, obsługujących ponad 500 tys. klientów miesięcznie i realizujących rocznie 17 mln transakcji - na łączną kwotę 3 miliardów zł.

Źródło: Monetia

Udostępnij artykuł: