Monetia z trzema nowymi kontraktami w sektorze publicznym

Z rynku

Monetia - logo
Źródło: Monetia

Monetia przejmuje obsługę kasową trzech urzędów skarbowych – w Hrubieszowie, Krasnymstawie i III US w Lublinie. Kontrakty są efektem wygranych postępowań przetargowych. Spółka obsługuje transakcje gotówkowe ponad 40% US w Polsce.

Agencje Monetii od 15 lutego obsługują wpłaty podatników na konta urzędów skarbowych w Hrubieszowie, Lublinie i Krasnymstawie. Każda osoba odwiedzająca urząd będzie mogła przy okazji opłacić domowe rachunki, spłacić ratę kredytu czy pożyczki, albo doładować telefon. Kasy obsługują zarówno transakcje bezgotówkowe – kartą lub BLIK, jak również  realizowane gotówką. Opłacenie gotówką podatku, czy wniesienie opłaty skarbowej jest zwolnione są z prowizji. W skali miesiąca trzy nowe oddziały Monetii będą wykonywać średnio ponad 3 tys. transakcji.

Większy komfort dla klientów

– Po przejęciu punktów kasowych wzrosła ich funkcjonalność, a tym samym komfort klientów. To nie jest już obsługa jednego rodzaju płatności. W placówkach Monetii poza opłaceniem podatków i opłat skarbowych, będzie można uregulować inne domowe rachunki. To oszczędność czasu dla klientów – podkreśla Piotr Zięba, wiceprezes zarządu Monetii. – Urzędom nasze rozwiązanie pozwala zaoszczędzić kwotę odpowiadającą nawet 60% kosztów utrzymania własnego punktu kasowego. Z tą grupą klientów współpracujemy już od lat, obecnie obsługujemy ponad 40% US w kraju i planujemy systematycznie powiększać ten odsetek.

Monetia zwiększyła sieć placówek do 830 oddziałów

Dzięki nowym umowom Monetia zwiększyła sieć placówek do 830 oddziałów. Blisko co czwarty jest prowadzony w oparciu o umowę z instytucją sektora publicznego, tj. US czy sąd. W ciągu roku spółka obsługuje 4,5 mld zł, z przychodami na poziomie 50 mln zł.

Udostępnij artykuł: