Monitor spółdzielczy: styczeń 2012

NBS 2012/01

OSZCZĘDZAMY NA POTĘGĘ? Polskie firmy jeszcze nigdy w historii nie miały tyle na kontach. Według danych NBP na koniec października było to 183 mld zł. Obrosły w gotówkę, bo nie inwestowały. Tylko w grudniu ub.r. przybyło 13,5 mld zł na rachunkach przedsiębiorstw i 9 mld zł lokat gospodarstw domowych.

NADZÓR NIE OD PARADY

UKNF przedstawił statystyczne podsumowanie swoich dokonań w 2011 r. Oprócz decyzji personalnych, w sektorze BS-ów działania nadzoru dotyczyły: 127 decyzji w sprawie zmian w statutach, 3 decyzji o połączeniu banków, 54 zaleceń poinspekcyjnych, 4 kwartalnych analiz (CAEL) wszystkich BS-ów, 236 wystąpień nadzorczych do zrzeszeń, 142 pism z analizą BION, 185 opinii o klasyfikacji ekspozycji kredytowych do poszczególnych grup ryzyka, 111 zaleceń, w tym dotyczących outsourcingu, programów naprawczych, 35 wystąpień nadzorczych do banków zrzeszających (BION, wyjaśnienia lub wskazówki nadzorcze przeznaczone dla uczestników zrzeszenia, mające charakter interwencyjny).

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: