Prezentacje: Wirtualizacja i konsolidacja- przyszłość bezpieczenstwa informacji?

NBS 2009/03

Wirtualizacja jest szerokim pojciem i obejmuje rozmaite rozwizania: programowe urządzenia wirtualne, maszyny wirtualne działajce na serwerach wirtualizacji innych producentów, udostpnianie oprogramowania jako usługi (Software as a Service - SaaS) oraz oczywiście urządzenia wirtualne przystosowane do pracy na serwerach blade w ramach rónych rozwiązań oferowanych przez rónych producentów.

RIK FERGUSON, TREND MICRO

Korzyści z wirtualizacji mają swoje odzwierciedlenie w bilansie firmy. Podczas obliczania zwrotu z inwestycji w wirtualizacj należy wziąść pod uwagę takie czynniki, jak niższe koszty zużycia energii (i co za tym idzie zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych), mniejsze nakłady inwestycyjne dzięki bardziej ekonomicznemu wykorzystywaniu zasobów sprzętowych oraz wydłużenie okresu ich eksploatacji. Wirtualizacja i konsolidacja przynoszą też korzyści niematerialne, takie jak wysoka dostępność i szybkie udostępnianie mocy obliczeniowej bądź pojemności w razie potrzeby, mniejsze nakłady administracyjne i sprawniejsze odtwarzanie danych po awarii za pomocą narzędzi do zarzdzania wirtualizacj.

NOWE ROZWIĄZANIE

Firma Trend Micro wprowadziła ostatnio koncepcję „programowego urządzenia wirtualnego” (...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: