Moody’s podnosi ratingi Banku Millennium, perspektywa stabilna

Z rynku

Oddział Banku Millennium
Fot. Bank Millennium

Moody's Investors Service podniósł depozytowe ratingi długoterminowe Banku Millennium do Baa1 z Baa2, podała agencja. Perspektywę ratingów zmieniono się na stabilną z pozytywnej.

#Moodys Investors Service podniósł depozytowe #ratingi długoterminowe @BankMillennium do Baa1 z Baa2 #BankMillennium

„Jednocześnie podwyższono bazową ocenę kredytową BCA i ocenę skorygowaną BCA do poziomu baa3 z baa1, a długoterminową ocenę ryzyka kontrahenta (CR Assessment) do A3(cr) z Baa1(cr) i długoterminowe ratingi ryzyka kontrahenta (CRR) do A3 z Baa1” – czytamy w komunikacie.

Moody’s potwierdził też ratingi krótkoterminowych depozytów

Moody’s potwierdził też ratingi krótkoterminowych depozytów Prime-2 banku, krótkoterminową ocenę CR Assessment Prime-2(cr) i krótkoterminowych CRR Prime-2.

„Działania w zakresie ratingu zostały podjęte w związku z ratingiem spółki dominującej Banco Comercial Portugues, S.A. w dniu 1 kwietnia 2019 r.” – czytamy dalej.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: