Moody’s: ratingi ING Banku Śląskiego w górę. Wyższa perspektywa ratingów Banku Millennium

Z rynku

Moody's Investors Service podwyższył ratingi dla ING Banku Śląskiego, w tym długookresowy rating depozytów do A2 z perspektywą stabilną z A3 z perspektywą pozytywną, podał bank.

Logo ING
Fot. Materiały Prasowe ING

Moody's Investors Service podwyższył ratingi dla ING Banku Śląskiego, w tym długookresowy rating depozytów do A2 z perspektywą stabilną z A3 z perspektywą pozytywną, podał bank.

Moody's Investors Service podwyższył ratingi dla ING Banku Śląskiego. Perspektywa długoterminowych ratingów depozytowych Banku Millennium została podwyższona do pozytywnej ze stabilnej.

Podwyższone zostały następujące ratingi: - długookresowy rating depozytów: do A2 (perspektywa stabilna) z A3 (perspektywa pozytywna), - krótkookresowy rating depozytów: do P-1 z P-2, - skorygowana ocena indywidualna (adjusted BCA): do baa1 z baa2, - ocena indywidualna (BCA): do baa2 z baa3, - długookresowa ocena ryzyka kontrahenta (CR Assessment): do A1(cr) z A2(cr), podano w komunikacie."Jednocześnie Moody's potwierdził krótkoterminową ocenę ryzyka kontrahenta (CR Assessment) na poziomie 'P-1(cr)'" - czytamy dalej w komunikacie.

Moody's Investors Service podtrzymał też długo- i krótkoterminowe ratingi depozytowe Banku Millennium (Baa3/Prime-3), a także baseline credit assessment (BCA) na poziomie ba2 i skorygowane BCA, podała agencja. Perspektywa długoterminowych ratingów depozytowych została podwyższona do pozytywnej ze stabilnej.Decyzja ratingowa jest wynikiem zmian ratingów spółki-matki, Banco Comercial Portugues B1/ pozytywna; BCA: b2), podjętych 22 marca, podano w komunikacie.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: