Moody’s: spodziewamy się dalszego pogorszenia sytuacji w otoczeniu instytucjonalnym w Polsce

Gospodarka

Agencja ratingowa Moody's spodziewa się dalszego pogorszenia sytuacji w otoczeniu instytucjonalnym w Polsce - oceniła agencja w raporcie z 8 grudnia.

Moody's
Fot. stock.adobe.com/Alexey Novikov

Agencja ratingowa Moody's spodziewa się dalszego pogorszenia sytuacji w otoczeniu instytucjonalnym w Polsce - oceniła agencja w raporcie z 8 grudnia.

Obawy o praworządność i kontrolę korupcji przewodzą ryzykom politycznym i stanowią długoterminowe wyzwanie gospodarcze w Polsce, Słowacji i na Malcie.

"(...) Podczas gdy Malta i Słowacja w ostatnim roku podjęły kroki w odniesieniu do tych wyzwań, spodziewamy się, że otoczenie instytucjonalne w Polsce będzie dalej się pogarszać" - napisano w raporcie.

"W nadchodzących latach jakość instytucji będzie się pogarszać"

"Reelekcja Andrzeja Dudy na urząd prezydenta w lipcu br., który w kampanii wspierał rządowy program reform gospodarczych i instytucjonalnych, wspiera nasze oczekiwania, że w nadchodzących latach jakość instytucji będzie się pogarszać, jeżeli kluczowi decydenci nie będą chcieli odwrócić tego trendu" - wskazano w innym miejscu raportu.

Czytaj także: Gorsze perspektywy przed naszą gospodarką, Fitch tnie prognozę dynamiki PKB Polski w 2021 roku >>>

Spośród trzech największych agencji ratingowych wiarygodność kredytową Polski najwyżej ocenia Moody's - na poziomie "A2". Rating Polski wg Fitch i S&P to "A-", jeden poziom niżej niż Moody's. Perspektywy wszystkich ocen są stabilne. 

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: