Morawiecki: likwidacja kart kredytowych i premii dla ministrów, redukcja stanowisk w rządzie

Wydarzenia

Mateusz Morawiecki
Fot. KPRM

Liczba ministrów i wiceministrów zostanie zmniejszona o 20-25%, a oszczędności z tego tytułu szacowane są na około 20 mln zł, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Likwidację kart kredytowych i premii dla ministrów oraz redukcją stanowisk w rządzie - zapowiedział #premier #Morawiecki

„Mamy dzisiaj łącznie 126 osób na stanowiskach ministerialnych i wiceministerialnych – sekretarzy i podsekretarzy stanu. W ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chcemy tę liczbę zredukować o 20-25%, co najmniej o 20%” – powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Dodał, że mają zostać także zlikwidowane wszelkie nagrody i premie dla ministrów i wiceministrów i dla sekretarzy stanu. „A w przypadku podsekretarzy stanu moja propozycja jest taka, jeśli zgodzi się parlament, aby przesunąć członków korpusu politycznego do grupy urzędników służby cywilnej” – powiedział Morawiecki.

Oszczędności mają wynieść około 20 mln zł

Premier podkreślił, że nie ma zamiaru zwiększania wynagrodzeń ministrów i wiceministrów, ich wynagrodzenia pozostają na dotychczasowym poziomie.

„Przewidujemy oszczędności na poziomie około 20 mln zł. I będzie to z tytułu zmniejszenia używalności kart kredytowych i zmniejszenia ich liczby, a także liczby ministrów i wiceministrów, tak mniej więcej będą wynosić oszczędności” – podsumował Morawiecki.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: