MOVO otwiera pierwsze biuro w Polsce oraz inauguruje projekt Openflow w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Finanse i gospodarka

Otwarcie oddziału firmy MOVO w Gdańsku stanowi polsko-duńską odpowiedź na narastające potrzeby automatyzacji procesów biznesowych i administracyjnych.

MOVO Sp. z o.o. powstała jako efektywne połączenie polskiego potencjału informatycznego z duńską jakością i kulturą organizacyjną. Firma koncentruje się przede wszystkim na rozwoju kompleksowej platformy Openflow służącej do zarządzania procesami biznesowymi i administracyjnymi.

Openflow stanowi elastyczne narzędzie do modelowania najbardziej wymagających procesów biznesowych. Ten wydajny pakiet narzędzi  pozwala zwiększyć efektywność organizacji kilkukrotnie, poprawiając maksymalnie każdy parametr: wydajność pracy, oszczędność czasu, usprawnienie komunikacji, zarządzanie informacją itp. Dodatkowo system jest elastyczny i otwarty na nieograniczone rozszerzanie funkcjonalności, dzięki czemu może być wdrożony praktycznie w każdej organizacji. Narzędzie jest stale rozwijane i unowocześniane, dzięki czemu klienci z każdym nowym wdrożeniem uzyskują dostęp do pojawiających się nowych aktualizacji.

Potwierdzeniem jakości i profesjonalizmu jest m.in. przejście restrykcyjnych testów i zakwalifikowanie produktu Openflow do Duńskiego Parku Naukowo-Technologicznego – Founders House (http://foundershouse.dk/), co otworzyło firmie MOVO drogę do światowego rynku inwestycyjnego.

Do tej pory Openflow został wdrożony m.in. w duńskiej Fundacji Rozwoju Technologii Wodnych, koncernie energetycznym TREFOR A/S, Fundacji REALDANIA, Fundacji Banku Spar Nord, ale prawdziwym sukcesem stało się wdrożenie platformy w Urzędzie Miasta Kopenhagi.

Duński Fundusz Rozwoju Technologii Wodnych do zreformowania swojej działalności potrzebował elastycznego i prostego narzędzia informatycznego, pozwalającego całkowicie zrezygnować
z tradycyjnej formy papierowego obiegu dokumentów. Openflow w tej roli sprawdził się doskonale. Dał pracownikom możliwość pełnej kontroli informacji, wykluczył dezorganizację pracy i całkowicie wyeliminował czas, który tracono na uciążliwe poszukiwania zagubionych dokumentów – podsumował Thomas Ottosen, Co-Founder & Partner Openflow.

Przeprowadzone badania w instytucjach powdrożeniowych wykazały, że dzięki implementacji Openflow o 85% wzrosła wydajności pracy, wygenerowano 75% oszczędności czasu i w 69% uzyskano lepszy podgląd procesu aplikacyjnego. Jednocześnie około 66% pracowników z zadowoleniem przyznało, że praca staje się bardziej przejrzysta i dokładna, a 63% z nich stwierdziło z zaskoczeniem, że używa mniej czasu na gromadzenie dodatkowych informacji.

Jednym z projektów realizowanych przez firmę MOVO na terenie Polski jest nowoczesna platforma do kupna energii elektrycznej ePower (http://www.epower.pl/).  Na potrzeby realizacji projektu zbudowano kolejne moduły systemu między innymi: CRM działający w połączeniu z centralą telefoniczną Datera Call-eX (http://www.datera.pl/). Aktualnie programiści kończą pracę nad modułem HR, który zostanie zaimplementowany w duńskiej firmie IMERCO A/S.

Firma wybrała Gdańsk ponieważ miasto oferuje najlepsze warunki dla firm z branży IT. Na nowe biuro wybrano Gdański Park Naukowo-Technologiczny, który stanowi jeden z największych ośrodków IT w Trójmieście. Ponadto, Miasto Gdańsk jest doskonale skomunikowane połączeniami lotniczymi z Danią. Ogromną korzyścią jest wysoko rozwinięty rynek kadry pracowniczej, ekspertów i specjalistów z dziedziny programowania, analizy oraz zarządzania projektami.

Jestem ogromnie wdzięczny za otrzymane wsparcie od władz Miasta Gdańska, InvestGDA oraz Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wybór Gdańska nie był przypadkowy. Braliśmy pod uwagę między innymi wysoki potencjał miasta w postaci wykwalifikowanych specjalistów z branży IT – dodał Michał Skowroński, prezes MOVO, Founder & Partner Openflow.

Od samego początku inwestycja wspierana jest przez Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA), działającą w ramach inicjatywy Invest in Pomerania oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny.

Inwestycja firmy Movo dowodzi, że Trójmiasto jest liczącym się graczem w branżach BPO/SSC oraz IT. Co więcej, jest to kolejny wspierany przez inicjatywę Invest in Pomerania projekt, który jednoznacznie wskazuje na kluczowy dla nas rynek w kontekście przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych -państwa nordyckie  – komentuje Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z obecności nowego inwestora w Gdańsku. Inwestycja firmy MOVO to dowód na to, że zarówno Gdańsk, jak i cały region oferuje dogodne warunki dla inwestycji
z sektora wysokich technologii. Poza tym, dzięki takim inwestycjom jak MOVO powstają nowe atrakcyjne miejsca pracy oraz szansa na rozwój zawodowy dla specjalistów z całego regionu  – dodaje Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska

W związku z planowanym poszerzeniem działalności, w tym rozbudową platformy Openflow powstaną nowe i trwałe miejsca pracy. Firma MOVO pragnie inwestować w młodych i zdolnych pracowników, którzy chcą wywierać wpływ na rzeczywistość i poszukują zawodowej satysfakcji. W perspektywie 3 kolejnych lat firma przewiduje utworzyć do 50 miejsc pracy.

Źródło: Invest in Pomerania

Udostępnij artykuł: