Można zamówić lot powrotny do kraju

Gospodarka

Zakończyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Premier poinformował o wyleczeniu 13 osób z Covid-19.

Samolot PLL LOT
Fot. Materiały prasowe PLL LOT

Zakończyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Premier poinformował o wyleczeniu 13 osób z Covid-19.

Rząd zamierza ułatwić powrót do kraju przede wszystkim tym osobom, które chcą powrócić z rejonów skąd nie można się wydostać transportem kołowym #Koronawirus

Podczas konferencji poinformowano, że wyleczono 13 osób z Covid-19. Odnotowano jednak 25 nowych zakażeń wirusem.

MSZ uruchomił specjalną infolinię ,+48 22 523 8880 dla osób, które chcą uzyskać informacje dotyczące przekraczania granic RP.

Rząd zamierza ułatwić powrót do kraju przede wszystkim tym osobom, które chcą powrócić z rejonów skąd nie można się wydostać transportem kołowym. Loty zorganizuje PLL LOT.

Zaplanowane wcześniej loty czarterowe odbędą się zgodnie z harmonogramem.

Na stronach www.gov.pl rząd informuje, że obywatele RP mają trzy możliwości powrotu do kraju.

Pierwsza: realizacja dotychczas zaplanowanych lotów czarterowych

Mimo zawieszenia międzynarodowych połączeń lotniczych, do Polski wpuszczone zostaną wszystkie samoloty czarterowe z Polakami, które miały wcześniej zaplanowane loty. Razem z nimi wylądować na terenie naszego kraju będą mogli także uprawnieni do tego cudzoziemcy, czyli:

  • małżonkowie obywateli polskich,
  • dzieci obywateli polskich,
  • osoby posiadające Kartę Polaka,
  • osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

Te loty czarterowe, które wcześniej zostały już zarezerwowane, odbędą się więc bez przeszkód.

Druga: specjalne czartery LOT-u

Polskie Linie Lotnicze LOT zorganizują specjalne loty czarterowe w różne regiony świata, aby zabrać naszych obywateli do domu. Wszyscy Polacy, którzy będą chcieli powrócić do kraju, a także uprawnieni do tego cudzoziemcy, którzy na stałe związani są z Polską (wykaz powyżej) będą mogli zakupić bilet na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u.

Zaplanowane dodatkowe loty odbędą się m.in.:

  • z Wielkiej Brytanii,
  • z Irlandii,
  • z Cypru,
  • z Malty,
  • ze Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Trzecia: loty według zapotrzebowania

Myślimy także o tych, którzy znajdują się w innych częściach świata. Osoby znajdujące się w miejscach, do których LOT nie organizuje specjalnych przelotów, będą mogły zgłaszać zapotrzebowanie na stworzenie takiego lotu.

Będziemy analizować na bieżąco liczbę potrzebujących z danego kraju, a także możliwości zorganizowania lotu. Zapotrzebowanie będzie można zgłosić za pośrednictwem specjalnie do tego przygotowanej platformy zakupowej LOT-u "Lot do domu", która będzie dostępna wkrótce - po godz. 22:00.

Zryczałtowane ceny za bilety

Żeby powrócić do Polski specjalnymi lotami organizowanymi przez PLL LOT, podróżujący będą musieli kupić bilety samodzielnie. Zapłacą za nie zryczałtowaną stawkę. Jej wysokość zależy od kierunku, z którego realizowany będzie przelot. Pozostałe środki dopłaci polski rząd.

Źródło: www.gov.pl., aleBank.pl
Udostępnij artykuł: