MRPiPS: do 10 sierpnia w ramach programu „Dobry start” wypłacono prawie 254,6 mln zł

Edukacja

Dziewczynka w bibliotece trzymająca skarbonkę
Fot. stock.adobe.com/Picture-Factory

Samorządy w lipcu wypłaciły z programu "Dobry Start" ponad 254,6 mln zł do 10 sierpnia, podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Wypłacono już ponad 848,6 tys. świadczeń.

W ramach programu #dobrystart wypłacono prawie 254,6 mln zł do 10 sierpnia 2018 roku - poinformowało @MRPiPS_GOV_PL

„Do 10 sierpnia złożono 1 894 660 wniosków o świadczenie dobry start, w tym drogą tradycyjną (papierową) złożono 671 169 wniosków. Samorządy w tym okresie przyznały 1,8 mln świadczeń i wypłaciły z programu ‚Dobry Start’ prawie 254,6 mln zł” – czytamy w komunikacie.

Program „Dobry Start” ruszył w lipcu 2018 r. Wnioski przez pierwszy miesiąc można było składać wyłącznie online przez portal Ministerstwa Rodziny oraz bankowość elektroniczną. Od sierpnia wniosek można złożyć także w urzędzie.

– Pamiętajmy, że wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” musimy złożyć do końca listopada. Złożenie wniosku jeszcze w sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia do 30 września – powiedziała minister rodziny Elżbieta Rafalska, cytowana w komunikacie.

Komu przysługuje świadczenie

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Oznacza to, że wsparcie trafi do 4,6 mln uczniów. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: