MRPiPS: stopa bezrobocia rejestrowanego utrzymała się na poziomie 6,1 proc. w sierpniu

Rynek pracy

Stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu br. nie zmieniła się m/m i wyniosła 6,1%, wynika z szacunkowych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Napis praca i lupa
Fot. stock.adobe.com/LIGHTFIELD STUDIOS

Stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu br. nie zmieniła się m/m i wyniosła 6,1%, wynika z szacunkowych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

.@MRPiPS_GOV_PL: #StopaBezrobocia rejestrowanego w sierpniu br. nie zmieniła się m/m i wyniosła 6,1% #bezrobocie #praca

W rejestrach urzędów pracy figuruje pół tysiąca mniej osób niż przed miesiącem.

"Sytuacja na rynku pracy wydaje się stabilizować"

"Nasze szacunki to kolejny dowód na to, że po okresie zamrożenia gospodarki i wynikających z tego ograniczeniach sytuacja na rynku pracy wydaje się stabilizować. Pierwsze niepokojące reakcje pracodawców i związane z nimi zapowiedzi zwolnień wyraźnie osłabły. Niewątpliwie wpływ na to miały działania zaproponowane w tarczy antykryzysowej, która przyczyniła się do ochrony 5 mln miejsc pracy" - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, cytowana w komunikacie.

Mniej bezrobotnych

Ze wstępnych danych wynika, że liczba bezrobotnych w końcu sierpnia 2020 roku wyniosła 1 029 tys. osób i w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,5 tys. osób, czyli o 0,05%.

Spadek liczby bezrobotnych odnotowano w sumie w 10 województwach.

Czytaj także: GUS: stopa bezrobocia zarejestrowanego w lipcu mdm bez zmian, przybyło nowych bezrobotnych >>>

W pięciu województwach (kujawsko-pomorskie, lubelskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie) natężenie bezrobocia zmniejszyło się - spadek kształtował się w przedziale 0,1-0,2 pkt. proc, podano w komunikacie.

Czytaj także: Eurostat: stopa bezrobocia w Polsce spadła mdm do 3,2 proc. w lipcu >>>

W czwartek rano Maląg mówiła, że stopa bezrobocia rejestrowanego na koniec roku wyniesie 7,1-8%, zaznaczając, iż z danych resortu wynika, że będzie to 7,1%.

W projekcie nowelizacji tegorocznego budżetu przyjęto wskaźnik bezrobocia rejestrowanego na poziomie 8% na koniec roku.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: