MRPiPS: stopa bezrobocia w lipcu bez zmian, wyniosła 6,1 proc.

Rynek pracy

Zwolnienie z pracy
Fot. stock.adobe.com/Photobank

Stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 6,1 proc., czyli tak jak w czerwcu - podało w komunikacie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes szacowali, że w lipcu stopa bezrobocia wyniosła 6,2 proc.

.@MRPiPS_GOV_PL: #StopaBezrobocia w lipcu wyniosła 6,1 proc., czyli tak jak w czerwcu #bezrobocie #praca

„Ze wstępnych danych resortu pracy wynika, że w lipcu stopa bezrobocia nie wzrosła względem poprzedniego miesiąca i nadal utrzymuje się na poziomie 6,1 proc. Lipiec to pierwszy miesiąc od wybuchu pandemii, kiedy nie odnotowano wzrostu tego wskaźnika” – napisano.

Czytaj także: Eurostat: stopa bezrobocia w czerwcu w Polsce wzrosła do 3 proc. >>>

„Dynamika wzrostu bezrobocia rejestrowanego wyhamowuje”

„Zdaniem ministerstwa w kolejnych miesiącach dynamika wzrostu bezrobocia rejestrowanego wyhamowuje, choć prawdopodobny jest zwiększony napływ bezrobotnych po upływie okresu wypowiedzeń i zakończeniu sezonu letniego” – dodano.

Czytaj także: Wskaźnik Rynku Pracy w lipcu w dół, bezrobocie będzie rosło >>>

Liczba bezrobotnych wyniosła 1.030,2 tys. osób

Ze wstępnych danych wynika, że liczba bezrobotnych w końcu lipca 2020 roku wyniosła 1.030,2 tys. osób, co oznacza wzrost o 3,7 tys. osób.

MRPiPS podało, że do urzędów pracy zgłoszono 103,4 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej i jest to o 10,9 proc. więcej niż w czerwcu.(

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: