MRPiPS: stopa bezrobocia w lutym bez zmian, wynosiła nadal 5,5 proc.

Rynek pracy

Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 5,5 proc., tak samo jak w styczniu - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Twitterze.

Napis praca i lupa
Fot. stock.adobe.com/LIGHTFIELD STUDIOS

Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 5,5 proc., tak samo jak w styczniu - poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na Twitterze.

#StopaBezrobocia w lutym wg szacunkowych danych @MRPiPS_GOV_PL wyniosła 5,5%. #Praca #RynekPracy #bezrobocie

Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się stopy bezrobocia na poziomie 5,5 proc.

Czytaj także: MRPiPS: stopa bezrobocia zacznie spadać od marca – kwietnia >>>

Liczba osób bezrobotnych wyniosła 921 tys.

"Ze wstępnych danych MRPiPS wynika, że pod koniec lutego tego roku liczba osób bezrobotnych wyniosła 921 tys." - poinformował resort na Twitterze.

"Taka sytuacja, czyli sezonowy wzrost bezrobocia w styczniu, a spadek już w lutym, miała miejsce także w trzech poprzednich latach. Wynika to głównie z ocieplenia klimatu i łagodnego przebiegu zimy – dzięki temu możliwe jest wczesne rozpoczęcie prac w takich branżach sezonowych jak np. budownictwo" - powiedziała cytowana w komunikacie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Resort podał, że liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w lutym br. (wg wstępnych danych) wyniosła 111,6 tys. 

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: