MRPiT: stopa bezrobocia rejestrowanego wzrosła do 6,6 proc. w lutym 2021 r.

Rynek pracy

Stopa bezrobocia rejestrowanego w lutym 2021 r. wzrosła o 0,1 pkt proc. m/m do 6,6%, wynika z szacunków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Kobieta zwolniona z pracy
Fot. stock.adobe.com/Elnur

Stopa bezrobocia rejestrowanego w lutym 2021 r. wzrosła o 0,1 pkt proc. m/m do 6,6%, wynika z szacunków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Szacowana przez MRPiT stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w lutym br. 6,6%, co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca zwiększyła się o 0,1 punktu proc., a rok do roku wzrost wyniósł 1,1 punktu proc.

"W żadnym województwie wskaźnik bezrobocia nie przekroczył 11%. Najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w wielkopolskim (4%), a najwyższą w warmińsko-mazurskim (10,7%)" - czytamy dalej.

Liczba bezrobotnych w końcu lutego wyniosła 1 100,6 tys. osób

Ze wstępnych danych MRPiT wynika, że liczba bezrobotnych w końcu lutego br. wyniosła 1 100,6 tys. osób bezrobotnych i - w porównaniu do końca stycznia br. wzrosła o 10,2 tys. osób, czyli o 0,9%.

"Wzrost osób bezrobotnych w lutym br. był 4-krotnie mniejszy niż w styczniu br. - w lutym liczba bezrobotnych zwiększyła się o nieco ponad 10 tys. osób, podczas gdy w styczniu wzrost wyniósł prawie 44 tys. Ponadto zarówno w styczniu, jak i w lutym zwiększyła się liczba miejsc aktywizacji zawodowej. W obu miesiącach przekraczała ona 100 tysięcy, czyli była o ok. 20 tys. wyższa niż w listopadzie, czy grudniu ubiegłego roku - skomentowała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek, cytowana w komunikacie.

Czytaj także: Polska z najniższą stopą bezrobocia w UE w styczniu 2021 r. >>>

Pod koniec lutego Michałek mówiła, że stopa bezrobocia rejestrowanego może spaść do 6,4% w lutym z 6,5% w styczniu.

W styczniu br. prezydent podpisał ustawę budżetową na 2021 r. zakładającą, że stopa bezrobocia rejestrowanego na koniec 2021 roku wyniesie 7,5%.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: