MŚ FIS w Narciarstwie Alpejskim 2013

Polecamy

Od 4 do 17 lutego 2013 w Schladming odbywać się będą Mistrzostwa Świata FIS w Narciarstwie Alpejskim

Od 4 do 17 lutego 2013 w Schladming odbywać się będą Mistrzostwa Świata FIS w Narciarstwie Alpejskim

Schladming - popularny styryjski ośrodek narciarski - od 4 do 17 lutego 2013 po raz drugi od 1982 roku będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim FIS. W ciągu 14 dni mistrzostw Schladming spodziewa się w sumie około 400 000 gości. W 11 konkursach o 33 medale walczyć będzie 650 zawodników z 70 krajów. Dokładną relację z tych wydarzeń zdawać będzie ponad 3 000 przedstawicieli mediów z całego świata.

Bilety

będą mistrzostwa, jakich jeszcze nie było“ - mówi prezes Austriackiego Związku Narciarskiego prof. Peter Schröcksnadel. Aby wszyscy fani mogli wziąć w nich udział, zadbano o bilety dla każdego. W ofercie znajdują się zarówno miejsca stojące (za zaledwie 25,00 €), jak i ekskluzywne miejsca w lożach VIP (nawet za 750,00 € od osoby). Dla dzieci do 15 roku życia przygotowano atrakcyjne zniżki (które nie obowiązują jednak w najdroższych sektorach).

Oferta noclegowa

MŚ organizowane są przez ludzi o wielkich sercach, których pasjonują sporty zimowe. Cały region Schladming-Dachstein intensywnie się do nich przygotowywał. Zadbano o wysokiej jakości oferty gastronomiczne i noclegowe. Dodatkowo otwarte zostały liczne nowe ośrodki, w tym wiele schronisk tuż przy stokach. Tym sposobem goście mogą korzystać z 28 000 miejsc noclegowych w ośrodkach wszystkich kategorii.

Zabawa na stokach

Poza kibicowaniem zawodnikom, biorącym udział w mistrzostwach, goście będą mogli spróbować własnych sił na stokach. Łącząca 4 szczyty narciarska huśtawka w Schladming obejmuje w sumie 244 ha stoków. Podczas MŚ 2013 amatorzy będą mogli w każdej chwili bez ograniczeń korzystać z większości z nich.

Przed i w trakcie mistrzostw dla gości dostępne będą trasy na terenach narciarskich Hauser Kaibling, Hochwurzen i Reiteralm.
Również rodzinne tereny Riesneralm, Planneralm, Galsterberg i Stoderzinken będą do dyspozycji wszystkich narciarzy.

O regionie

Ośrodek Schladming-Dachstein to 232 kilometry stoków, z czego 85 km to trasy łatwe, 125 km to trasy średnie, a 22 km - trudne. Na terenie ośrodka korzystać można łącznie z 98 wyciągów.

Schladming-Dachstein to miejsce także dla miłośników freeride’u, funparków i narciarstwa biegowego.  Na gości czekają ponadto tory saneczkarskie, wędrówki na rakietach śnieżnych i zimowy nordic walking. Początkujący narciarze mogą brać udział w kursach organizowanych przez liczne szkółki narciarskie.

Udostępnij artykuł: