Na liście ostrzeżeń publicznych KNF dwa nowe podmioty

Z rynku

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)

Na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego pojawiły się w poniedziałek dwa nowe podmioty: Warsaw Asset House sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i Jax Pay sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Na liście ostrzeżeń publicznych KNF pojawiły się nowe podmioty: Warsaw Asset House sp. z o.o. i Jax Pay sp. z o.o., poinformował @uknf #KNF #ListaOstrzeżeńPublicznychKNF

„W poniedziałek, 16 września 2019 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego zostały wpisane nowe podmioty:

– Warsaw Asset House sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (oferowanie instrumentów finansowych bez zezwolenia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

– Jax Pay sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (prowadzenie działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych bez uprawnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ursynów w Warszawie”, poinformował w komunikacie Urząd KNF.

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Udostępnij artykuł: