Na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiły dwa nowe podmioty

Z rynku

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały dwa nowe podmioty.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały dwa nowe podmioty.

Na #ListaOstrzeżeńPublicznych #KNF trafiły dwa nowe podmioty: Prometheus Ltd. z siedzibą w Beachmont Kingstown, Saint Vincent and the Grenadines i Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Marlena Krześniak z siedzibą w Zielonej Górze @uknf

Jak poinformował Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, w środę, 24 czerwca 2020 r. na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały nowe podmioty:

Prometheus Ltd. z siedzibą w Beachmont Kingstown, Saint Vincent and the Grenadines (działający pod marką handlową DowMarkets, właściciel platformy dowmarkets.com)

Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Marlena Krześniak z siedzibą w Zielonej Górze

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 89 ust. 1 pkt 4 i art. 90 ust. 1 ustawy o dystrybucji ubezpieczeń (wykonywanie czynności brokerskich w zakresie ubezpieczeń, nie będąc do tego upoważnionym oraz używanie do oznaczenia własnej działalności gospodarczej określeń wskazujących na wykonywanie dystrybucji ubezpieczeń) zostało skierowane przez UKNF do Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia Krzyki-Zachód we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Udostępnij artykuł: