Na razie nie ma bańki cenowej na polskim rynku mieszkaniowym

Multimedia / Nieruchomości / Rynek

Ceny mieszkań w Polsce są na znacznie bardziej bezpiecznym poziomie niż w krajach Europy Zachodniej – uważa Michał Sapota, prezes HRE Investments.

Michał Sapota, prezes HRE Investments

Ceny mieszkań w Polsce są na znacznie bardziej bezpiecznym poziomie niż w krajach Europy Zachodniej – uważa Michał Sapota, prezes HRE Investments.

#MichałSapota: Od kilku ostatnich kilka lat dostępność mieszkań z rynku deweloperskiego dla przeciętnego obywatela naszego kraju rośnie @HeritagePolska

Uwzględniając rynkowy poziom stóp procentowych, niską inflację, rosnące zarobki Polaków, niski poziom bezrobocia można stwierdzić, że mimo wzrostu cen mieszkań nadal nie można mówić o bańce cenowej na naszym rynku nieruchomości.Takie wnioski płyną z badań przeprowadzonych przez nasz HRE Think Tank – mówi Michał Sapota, prezes HRE Investments.

W jego opinii sytuacja na polskim rynku mieszkaniowym jest znacznie bardziej stabilna niż w krajach Europy Zachodniej. Na przestrzeni ostatnich 10 lat ceny mieszkań w Polsce rosły znacznie wolniej niż w najbogatszych krajach Unii Europejskiej.W tym czasie w niektórych państwach, takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja ceny nieruchomości wzrosły o 50 procent.

W efekcie takich wzrostów cen, mieszkania w tych krajach znajdują się poza zasięgiem przeciętnych obywateli.Tymczasem w Polsce dostępność mieszkań z rynku deweloperskiego dla przeciętnych obywateli w tym czasie rosła– stwierdza Michał Sapota.Czytaj także: Od chwili przystąpienia do UE mieszkania zdrożały o 170 procent
Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: