Na wynajmie starych mieszkań można zarobić więcej?

Nieruchomości

Fot. Pixabay.com

Prawo budowlane znów zabrania budowania bardzo małych mieszkań, choć jest na nie duży popyt wśród wynajmujących. W ten sposób rynek wtórny zyskał przewagę nad ofertą deweloperów, jeżeli chcemy kupić mieszkanie, aby zarabiać na wynajmowaniu.

W przypadku mieszkań na wynajem więcej atutów ma rynek wtórny. #mieszkania #nieruchomości #wynajem

W inne mieszkania powinniśmy inwestować, jeżeli chcemy w nich mieszkać, a w inne, jeżeli planujemy je wynajmować. W przypadku mieszkań na wynajem więcej atutów ma rynek wtórny.

– W Katowicach ceny za nowe mieszkanie od deweloperów to 5 – 6 tys. zł za metr kwadratowy, a na rynku wtórnym to 3 – 4 tys. zł – mówi Jan Dziekoński, dyrektor projektów strategicznych MZURI. – Różnica jest niemal dwukrotna, a wynajmujący mieszkanie nie będzie chciał zapłacić dwa razy więcej.

W Łodzi jest podobnie jak w Katowicach. W Toruniu jest podobnie jak w Krakowie, nie ma ofert deweloperów w starym centrum tych miast, atrakcyjne mieszkania pod wynajem można kupować na rynku wtórnym.

Kilka dużych polskich miast ma taką specyfikę, że inwestując na rynku pierwotnym można mieć stopę zwrotu 4 – 5 proc. rocznie, a z inwestycji na rynku wtórnym 7 – 9 proc.

 

Udostępnij artykuł: