Na wyrok TSUE czekają frankowicze, banki i… zagraniczni inwestorzy

Gospodarka

Franki szwajcarskie
Fot. stock.adobe.com/Schlierner

Osłabienie złotego w ostatnich dniach jest konsekwencją oczekiwania na wyrok TSUE. Teraz kurs złotego może rosnąć, niezależnie od orzeczenia dotyczącego frankowiczów.

Osłabienie złotego w ostatnich dniach jest konsekwencją oczekiwania na wyrok #TSUE ws. kredytu frankowego #CHF #KredytyFrankowe #Frankowicze

Nie ma żadnego automatyzmu pomiędzy wyrokiem TSUE a sytuacją banków, każda sprawa frankowiczów będzie nadal indywidualna, a problem rozłoży się na lata.

Czytaj także: Jest wyrok TSUE ws. kredytów frankowych >>>

Złoty może się wzmocnić

– Oczekiwanie na wyrok było jak magnes na inwestorów, którzy grali na osłabienie złotego, wraz z jego ogłoszeniem złoty może się wzmacniać – mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

Czytaj także: Wyrok TSUE ws. frankowiczów. Prezes ZBP: rozstrzyganie sporów dotyczących kredytów frankowych będzie każdorazowo należeć do polskich sądów >>>

Kursy akcji banków na GPW odbiją?

Natomiast nie należy oczekiwać, że odbiją w kolejnych dniach kursy akcji banków na GPW. Inwestorzy wiedzą, że każdy wyrok TSUE będzie miał negatywny wpływ na koszty banków, pozostaje tylko kwestią jak duży będzie to wzrost.

Czytaj także: Wyrok TSUE ws. frankowiczów. Pięć konsekwencji orzeczenia >>>

Źródło: MarketNews24
Udostępnij artykuł: