Nadzwyczajny szczyt UE. Co dalej z brexitem?

Gospodarka

Brexit
Fot. stock.adobe.com/veneratio

W tym tygodniu oczekiwanym wydarzeniem będzie decyzja nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej, który odbędzie się 10 kwietnia, w kwestii kolejnego odsunięcia w czasie terminu brexitu.

Analitycy @BOS__Bank: podtrzymujemy bazowy scenariusz, zgodnie z którym na szczycie #UE termin brexitu zostanie ponownie odsunięty w czasie #brexit

Wielka Brytania wnioskuje o przesunięcie obowiązującego terminu brexitu na 30 czerwca, tak by do 23. maja podjąć jeszcze próbę (próby) przegłosowania porozumienia ws. brexitu i pozostawić czas na techniczne przeprowadzenie brexitu do końca czerwca.

Więcej najnowszych informacji o brexicie >>>

Brexit ponownie odsunięty w czasie?

„Podtrzymujemy bazowy scenariusz, zgodnie z którym na szczycie UE termin brexitu zostanie ponownie odsunięty w czasie. W naszej ocenie obie strony będą dążyły do uniknięcia scenariusza bezumownego brexitu, który dodatkowo uderzyłby w osłabione obecnie gospodarki europejskie. Niemniej cały czas należy przypominać, że całkowicie nie można wykluczyć „wypadku przy pracy” i brexitu bez umowy w najbliższy piątek, jeśli strony nie doszłyby do porozumienia. Taki scenariusz bowiem jest obecnie prawnie obowiązujący” – czytamy w raporcie tygodniowym banku.

Czytaj także: Funt brytyjski odbije w górę przed szczytem ws. brexitu?

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: