Nagroda dla Grupy SGB w konkursie Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń

Bankowość spółdzielcza

Grupa SGB (192 Banki Spółdzielcze i SGB-Bank S.A.) została uhonorowana 20 października 2020 roku nagrodą w konkursie „Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń” w kategorii „najciekawsza innowacja dla banku”.

konkurs Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń
Źródło: Grupa SGB.

Grupa SGB (192 Banki Spółdzielcze i SGB-Bank S.A.) została uhonorowana 20 października 2020 roku nagrodą w konkursie „Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń” w kategorii „najciekawsza innowacja dla banku”.

#MirosławSkiba: Wdrożenia okazały się przełomem, pozwoliły zniwelować dystans dzielący nas od banków komercyjnych i odpowiedzieć na oczekiwania naszych klientów #BankiSpóldzielcze #PłatnościMobilne #Cyfryzacja #OpenBanking @SGBBank

Jury konkursu, którego wyniki zaprezentowano w trakcie trwającego w Warszawie Spotkania Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń (Warsaw International Banking Summit), nagrodziło Zrzeszenie SGB za:

sprawne przygotowanie oraz wdrożenie płatności mobilnych, które zmieniły wizerunek bankowości spółdzielczej

oraz

pozwoliły uzyskać mieszkańcom wsi i małych miast dostęp do najnowocześniejszych form płatności elektronicznych.

Czytaj także: mojeID działa już w 119 bankach spółdzielczych Grupy SGB

Zmniejsza się dystans BS-ów do banków komercyjnych

– Warto przypomnieć, że banki spółdzielcze SGB trafiły do awangardowej grupy banków w Polsce, które udostępniły swoim klientom wszystkie liczące się na rynku płatności mobilne.

Dziś również jest to istotny wyróżnik naszej oferty: dzięki nowej aplikacji SGB Mobile klienci banków spółdzielczych mogą zarządzać kartami dodanymi w ramach płatności mobilnych BLIK i portfelami cyfrowymi takimi jak Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay czy Fitbit Pay.

Patrząc przez pryzmat wcześniejszych doświadczeń i wieloletnich opóźnień technologicznych, które mocno doskwierały sektorowi bankowości spółdzielczej, te wdrożenia okazały się przełomem, pozwoliły zniwelować dystans dzielący nas od banków komercyjnych i odpowiedzieć na oczekiwania naszych klientów – podkreślił Mirosław Skiba, prezes Zarządu SGB-Banku SA

Czytaj także: Kredyt gotówkowy w SGB od przyszłego roku będzie można uzyskać bez wizyty w banku spółdzielczym

Cele konkursu Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń

Głównym celem konkursu jest nagrodzenie ludzi, którzy w znaczący sposób przyczynili się do rozwoju sektora bankowego i ubezpieczeniowego w Polsce.

A także uhonorowanie najefektywniejszych banków i ubezpieczycieli oraz najciekawszych rozwiązań technologicznych wdrażanych przez sektor finansowy.

Czytaj także: Osiemnaście rekomendacji i zaleceń dla banków spółdzielczych

Źródło: SGB-Bank SA
Udostępnij artykuł: