Najbardziej uniwersalny bank w II połowie 2013 roku

Polecamy

Zakończenie cyklu obniżek stóp procentowych w lipcu 2013 roku przez Radę Polityki Pieniężnej, sprawiło, że druga połowa ubiegłego roku charakteryzowała się dużą stabilnością oprocentowania produktów bankowych. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, która z instytucji oferowała najbardziej atrakcyjne cenowo produkty. W najnowszym rankingu zwyciężył Raiffeisen Polbank.

– Ranking Comperia.pl ma na celu wyłonienie banku, który oferuje klientom wszystkie swoje produkty w najbardziej atrakcyjnych cenach – mówi Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl. – W tym celu w każdym miesiącu tworzone są zestawienia dla każdego produktu bankowego, na przykład kredyt hipoteczny rozpatrywany jest pod kątem najniższego oprocentowania oraz wysokości płaconej prowizji. Za każde kryterium można dostać 10 punktów, co w skali miesiąca daje nawet 120 punktów – dodaje.

Ze szczegółami metodologii można zapoznać się na stronie: http://www.comperia.pl/ranking-bankow-metodologia.html.

Raiffeisen Polbank najlepszy

W drugiej połowie 2013 roku pierwsze miejsce w rankingu na najbardziej uniwersalny bank zdobył Raiffeisen Polbank. Zwycięstwo to pochodna głównie wysokiej pozycji uzyskanej w segmencie kart kredytowych i kredytów samochodowych. Ponadto warto wspomnieć, że bank ten zdobył znaczną liczbę punktów niemal w każdym innym produkcie bankowym (poza lokatami), co w rezultacie pozwoliło mu wygrać w rankingu Comperia.pl. Raiffeisen Polbanku w poprzedniej odsłonie zestawienia zajął drugą pozycję.

Kolejne miejsca na podium zdobyły odpowiednio Getin Noble Bank (poprzedni zwycięzca) oraz ING Bank Śląski (piąty – w ostatniej odsłonie rankingu). Tak wysokie pozycje podmioty te zawdzięczają bogatej ofercie produktowej dostępnej w przystępnych cenach. Getin Noble Bank wyróżniał się w segmencie kredytów samochodowych, ING Bank Śląski z kolei zdobył pierwsze miejsce w kredytach gotówkowych.

140226.bank.01.550x

 – Analizując pierwszą dziesiątkę rankingu na najbardziej uniwersalny bank widać, że różnica pomiędzy zdobywcami dwóch pierwszych miejsc, a resztą instytucji jest znaczna – mówi Jacek Kasperczyk. – Świadczy to o dużej przewadze Raiffeisen Polbank i Getin Noble Bank. Obie instytucje umiejętnie łączą oferowanie produktów bankowych z pobieraniem akceptowalnych opłat – dodaje.

140226.bank.02.550x140226.bank.03.550x

 – Z zestawień dotyczących poszczególnych produktów widać, że nie zawsze nasi zwycięzcy (Raiffeisen Polbank, Getin Noble Bank i ING Bank Śląski) są najlepsi w danej kategorii. Niemniej jednak dzięki oferowaniu szerokiej gamy produktów w przystępnych cenach, to właśnie oni są laureatami aktualnego zestawienia – podsumowuje Jacek Kasperczyk.

Źródło: Comperia.pl S.A.

Udostępnij artykuł: