Najciekawsza innowacja dla ubezpieczeń – BLS w PZU

Finanse i gospodarka

PZU został laureatem konkursu Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii "Najciekawsza innowacja dla ubezpieczeń"

Kapituła składająca się z przedstawicieli świata finansów, biznesu i mediów doceniła PZU “za wyznaczenie nowego standardu i korzystną dla kierowców transformację rynku ubezpieczeń OC – czyli projekt bezpośredniej likwidacji szkód.”

Nagrodę podczas IV Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń odebrał Tomasz Tarkowski, członek zarządu PZU odpowiedzialny za Pion Likwidacji Szkód. “Rewolucyjna zmiana, którą zaproponowaliśmy spowodowała, że poszkodowany stał się podmiotem w relacjach z ubezpieczycielem. Klienci to rozumieją i coraz bardziej doceniają, o czym świadczy stale rosnąca liczba szkód zgłaszanych w systemie bezpośredniej likwidacji. Cieszę się, że do tego pomysłu przekonali się też inni ubezpieczyciele. Udało nam się zmienić rynek ubezpieczeń w Polsce” – mówi Tomasz Tarkowski.

PZU jest największą firmą ubezpieczeniową w Polsce, jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Żródło: PIU

Udostępnij artykuł: