Najlepsi studenci uczelni technicznych nagrodzeni przez Huawei

Polecamy

W siedzibie Huawei zostały wręczone nagrody dla laureatów drugiej edycji programu Seeds Fot the Future. Jedenastu studentów z polskich uczelni technicznych weźmie udział w warsztatach poświęconych ICT w głównej siedzibie Huawei w Shenzhen.

Laureaci programu Seeds for the Future przez kilka miesięcy przygotowywali projekt związany z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych. Jedenastu z nich uhonorowano za najlepsze prace w Centrum Innowacji Huawei Polska w Warszawie.

Na uroczystości obecni byli, Wicepremier i Minister Gospodarki, Janusz Piechociński, ambasador Chin w Polsce, Xu Jian, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

– W ubiegłym roku przeprowadziliśmy pierwszą edycję Seeds for the Future w Polsce. Dzięki programowi dziesięciu zdolnych studentów wzięło udział w warsztatach w Chinach – mówił Owen Ou, Dyrektor Generalny Huawei Polska. – W tym roku laureatów jest jedenastu. Cieszy mnie fakt, że wśród nich mamy także dziewczęta. Seeds for the Future to jeden z flagowych programów społecznej odpowiedzialności biznesu Huawei. Wierzymy, że dzięki naszej inicjatywie przyczyniamy się do tworzenia wspólnoty młodych ludzi zorientowanych na dzielenie się i rozwijanie nowych technologii.

Minister Gospodarki, Janusz Piechociński wraz z ambasadorem Chin w Polsce, Xu Jian wręczyli studentom dyplomy i wejściówki na warsztaty.

– Wzrost konkurencyjności i innowacyjności naszej gospodarki jest warunkiem poprawy standardu życia polskiego społeczeństwa i determinuje naszą przyszłość. Najbliższe lata musimy poświęcić na skierowanie Polski w stronę gospodarki opartej na wiedzy, na wykorzystaniu potencjału, kreatywności i przedsiębiorczości społeczeństwa – mówił Janusz Piechociński. – Doceniamy zaangażowanie firmy Huawei we współpracę z uczelniami wyższymi i wspieramy realizowane programy na rzecz nowych technologii. Liczymy na to, że nagrodzeni studenci będą godnie reprezentować Polskę w Chinach.

Chciałbym, żeby zawieźli tam nie tylko swoje kompetencje, ale również podzielili się kulturą, z której wyrastamy – kulturą szacunku, zaufania, solidarności oraz życzliwości. Pamiętajmy, by w epoce nowych technologii być dobrymi ludźmi, bo nawet najlepsza technika nie zastąpi człowieka – dodał wicepremier Janusz Piechociński.

W tegorocznej edycji udział wzięły uczelnie:
– Politechnika Warszawska
– Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
– Politechnika Wrocławska
– Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
– Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
– Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
– Politechnika Gdańska
– Politechnika Łódzka
– Politechnika Poznańska
– Politechnika Śląska
– Politechnika Świętokrzyska.

Każda z 11 uczelni, które wzięły udział w polskiej edycji programu, wybrała jednego wybitnego reprezentanta, który otrzymał szansę rozwoju w dziedzinie technologii. W drugiej połowie sierpnia studenci polecą do Chin, gdzie podczas dwutygodniowych warsztatów zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu technologii teleinformatycznych, przekazaną przez specjalistów Huawei. Dla młodych osób, które wiążą przyszłość z branżą technologiczną będzie to nieocenione doświadczenie.

„Seeds for the Future” to międzynarodowy program Huawei na rzecz innowacji i edukacji technicznej realizowany w Polsce w ramach projektu Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych. Projekt ma na celu rozwój młodych talentów w dziedzinie ICT, zwiększenie transferu wiedzy oraz zainteresowania tą dziedziną. Huawei wspiera młodych ludzi, inwestując w ich edukację i otwierając drzwi na świat nowych technologii.

Źródło: HUAWEI

 

Udostępnij artykuł: