Najlepsze banki spółdzielcze 2018 roku

Bankowość spółdzielcza

Inauguracja Święta Bankowości Spółdzielczej było doskonałą okazją do podsumowania kilku konkursów i uhonorowania najlepszych banków spółdzielczych minionego roku. Lider ubankowienia - bez głównego zwycięzcy.

Inauguracja Święta Bankowości Spółdzielczej było doskonałą okazją do podsumowania kilku konkursów i uhonorowania najlepszych banków spółdzielczych minionego roku. Lider ubankowienia - bez głównego zwycięzcy.

Żaden z banków nie był w stanie sięgnąć po „złoto”. Tytuł Srebrnego Lidera ubankowienia otrzymali ex aequo: Bank Spółdzielczy w Szczytnie oraz Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli #BankiSpółdzielcze

„Lider ubankowienia” to konkurs organizowany przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jego celem jest zachęcenie banków spółdzielczych do promowania wśród swoich klientów „Wygodnego Konta dla Klientów ZUS” oraz zaangażowanie się we współpracę w ramach podpisanego jesienią 2017 r. porozumienia z ZUS.Okazało się, że poprzeczka została zawieszona na tyle wysoko, że żaden z banków nie był w stanie sięgnąć po „złoto”.Tytuł Srebrnego Lidera ubankowienia otrzymali ex aequo: Bank Spółdzielczy w Szczytnie oraz Nadsański Bank Spółdzielczy w Stalowej Woli; natomiast tytuł Brązowy Lider ubankowienia otrzymał Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku.

Ogłoszono również wyniki Konkursu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej”. Zwycięskie oraz wyróżnione banki otrzymały znaki jakości, którym będą mogły posługiwać się w swojej identyfikacji wizualnej w materiałach promocyjnych, reklamowych oraz w elektronicznych kanałach komunikacji przez rok. Laureatami konkursu zostali:
 • 1 miejsce: Bank Spółdzielczy w Koronowie.
 • 2 miejsce: Bank Spółdzielczy w Zambrowie.
 • 3 miejsce: ex aequo Bank Spółdzielczy w Izbicy i Bank Spółdzielczy w Szczytnie.
Wyróżnienia otrzymali:
 • Bank Spółdzielczy w Jarocinie.
 • Krakowski Bank Spółdzielczy.
 • Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu.
 • Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie.

Inauguracja Święta Bankowości Spółdzielczej była także okazja do rozstrzygnięcia V edycji Konkursu SKO – „Młodzi Mistrzowie Oszczędzania”. Nagrodę główną otrzymała Publiczna Szkoła Podstawowa w Kruczu, pozostająca pod patronatem Banku Spółdzielczego w Czarnkowie. Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano Publicznej Szkole Podstawowej w Jaryszowie – Szkoła Filialna w Sieroniowicach (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Leśnicy) oraz Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wąsewie).Jury konkursu przyznało również indywidualne znaki jakości:
 • Publicznej Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej (pod patronatem Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim),
 • Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wielkim Komorsku (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Nowem n/Wisłą),
 • Samorządowej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wodzisławiu (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu),
 • Szkole Podstawowej w Wyszanowie (pod patronatem Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie),
 • Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Łużnej (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Gorlicach),
 • Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej (pod patronatem Banku Spółdzielczego w Czyżewie).
Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: