Najlepszy rok Avivy

Finanse i gospodarka

Aviva w 2014 roku zebrała w sumie prawie 2,4 mld zł przypisu i wypłaciła 1,7 mld zł odszkodowań i świadczeń. Wartość nowego biznesu w ubezpieczeniach na życie i emerytalnych wzrosła w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego o 31,5 proc. do 334,6 mln zł.

,,Miniony rok należał do najlepszych w liczącej 22 lata historii Avivy w Polsce” – komentuje Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva w Polsce.,,Wyłamaliśmy się ze stagnacji na rynku życiowym. Duża w tym zasługa naszej sieci doradców ubezpieczeniowych, która jest najbardziej efektywna w Polsce pod względem pozyskiwania i utrzymania klientów” – dodaje.

Adam Uszpolewicz podkreśla także, że dzięki sprzedaży ubezpieczeń grupowych składka przypisana brutto w ubezpieczeniach życiowych wzrosła o 11 proc., a wypracowany zysk był wyższy niż w poprzednich latach. ,,W 2014 roku wypłaciliśmy klientom ponad 55 tys. świadczeń z polis na życie o łącznej wartości 258 mln zł – co oznacza, że każdego dnia roboczego wypłacamy ponad milion zł” – zaznacza Adam Uszpolewicz. ,,Najwyższa wypłata z tytułu śmierci w ub. roku przekroczyła 660 tys. zł, zaś z umowy poważne zachorowanie – 500 tys. zł” – dodaje.

Grupa Aviva działa w 27 krajach. Obsługuje na całym świecie ok. 40 mln klientów i zarządza aktywami o wartości ok. 364 miliardów funtów.

Żródło: PIU

Udostępnij artykuł: