Najpiękniejsze trasy rowerowe Austrii

Polecamy

Sport czy kultura? To wprawdzie wybór niełatwy, ale w Austrii nie trzeba rezygnować ani z jednego, ani z drugiego. Oto najsłynniejsze i najpiękniejsze trasy rowerowe Austrii.

Trasy rowerowe w Ischgl

Przedstawiamy starannie wybrane przez nas trasy rowerowe w Ischgl. Dowiecie się, jaki obrać kierunek, co ciekawego zobaczyć i gdzie zrobić postój.

W drogę!

Odkryj Wiedeń z rowerowego siodełka

Wskakuj na siodełko i wciśnij na pedały! Po Wiedniu na rowerze można przemieszczać się sprawnie, ale też w tempie pozwalającym na podziwianie wiedeńskich zabytków.

Rowerowy Wiedeń

Trasa śladami Mozarta

Trasa Mozartradweg swój pocztątek bierze w rodzinnym mieście genialnego kompozytora, Salzburgu, i wiedzie przez miejsca, z którymi związany był on i jego rodzina.

Dowiedz się, jakie są jej koleje etapy

Rowerem wzdłuż Mur

Najbardziej urozmaicona trasa rowerowa Austrii zaczyna się na obrzeżach Parku Narodowego Wysokie Taury, największego Parku Narodowego Europy i prowadzi do Styryjskiej Krainy Term i Wina.

Dowiedz się, jakie atrakcje czekają na rowerzystów na szlaku wzdłuż rzeki Mur

Rowerem wzdłuż Innu

Trasa zaczyna się od przełęczy Maloja w Szwajcarii i pokrytych śniegiem trzytysięczników otaczających dolinę Engadin. Prowadzi przez skaliste góry, płaskowyże, bagna i pojezierza.

Dowiedz się, czego spodziewać się po trasie wzdłuż Innu

Rowerem wzdłuż Dunaju

Trasa zaliczana do najpopularniejszych w Europie. Jej szlak wiedzie wzdłuż Dunaju przez mało uczęszczane drogi. Rozpoczyna się w Passau albo w sąsiednim Schärding, pięknym, barokowym mieście położonym nad Dolnym Innem.

Przeczytaj o szczegółach naddunajskiej oferty

Rowerem wzdłuż Drawy

Szlak wiedzie przez dziewiczy krajobraz Lienckich Dolomitów, urocze miasteczka i wioski, aż do znanego Karynckiego Świata Jezior.

Sprawdź, co czeka cię na tej fascynującej trasie

Rowerem przez Taury

Trasa wiedzie od słynnych wodospadów Krimml do Pasawy, a po drodze mija całe mnóstwo wspaniałych atrakcji: targ rybacki, gotyckie miasteczko, opactwa, pałace, wąwozy, jaskinie i wiele innych.

Przeczytaj, co kryje w sobie ta wyjątkowa trasa

Źródło: www.austria.info

Udostępnij artykuł: