Najpopularniejsze symulacje biznesowe z obszaru zarządzania IT w ofercie CTPartners

Finanse i gospodarka

CTPartners SA - lider polskiego rynku szkoleń i doradztwa w zakresie zarządzania IT, spółka z Grupy Kapitałowej Infovide-Matrix, ma w swojej ofercie aż 5 spośród 10 najpopularniejszych symulacji biznesowych z zakresu zarządzania IT.

CTPartners SA - lider polskiego rynku szkoleń i doradztwa w zakresie zarządzania IT, spółka z Grupy Kapitałowej Infovide-Matrix, ma w swojej ofercie aż 5 spośród 10 najpopularniejszych symulacji biznesowych z zakresu zarządzania IT.

Symulacje biznesowe, zwane często grami symulacyjnymi, to jedna z metod kształcenia przez doświadczenie(Experiential Learning). To niezwykle efektowny i efektywny sposób nauczania, który umożliwia szybkie zidentyfikowanie problemów istniejących w organizacji i jednocześnie pozwala w prosty i szybki sposób przyswoić teoretyczne treści przekazywane w czasie szkolenia. Symulacje biznesowe wspierają zrozumienie najlepszych praktyk i standardów, takich jak: ITIL®, PRINCE2®, PMBoK® Guide, i in.

Przygotowany przez portal list.ly ranking gier symulacyjnych zawiera listę 45 najpopularniejszych, według internautów z całego świata, symulacji biznesowych. Na pierwszym miejscu uplasowała się gra "Apollo 13 - an ITSM case experience™". Drugie miejsce zajęły karty ABC of ICT, trzecie symulacja "Grab@Pizza".

W pierwszej dziesiątce znalazły się również:

  • The Challenge of Egypt
  • Control-IT Business Simulation
  • Polestar ITSM
  • Polestar PM
  • Polestar 20000
  • Bridge-IT Business Simulation
  • TOPMeeting - a CMMI Business Sim

W czołówce rankingu znajdują się gry stworzone przez Gaming Works - holenderską firmę, która od 2003 roku projektuje, opracowuje i wdraża profesjonalne symulacje biznesowe wspierające proces szkolenia i rozwoju.

Symulacje, które zyskały największe uznanie internautów od dawna dostępne są w Polsce. Pięć z pierwszej dziesiątki (Apollo 13, karty ABC of ICT, Challenge of Egypt, Polestar, Grab@Pizza) wprowadziła na polski rynek i ma w swojej ofercie firma CTPartners SA.

"Zalecamy wszystkim, aby biznesowe gry symulacyjne wykorzystywać jako dopełnienie szkolenia teoretycznego w celu utrwalenia zdobytej wiedzy. Wybór symulacji to także świetne rozwiązanie dla osób, od których nie jest wymagana szczegółowa wiedza, a jedynie zrozumienie istoty wdrażanych standardów. Jest to również doskonała metoda na integrację zespołu, zwłaszcza w krytycznych momentach realizacji projektu." - powiedziała Daria Grzegorska, Dyrektor Szkoleń w CTPartners SA.
"Mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu tego typu szkoleń. Jeden z naszych trenerów, jako pierwszy na świecie przeprowadził 100 gier "Apollo 13 - an ITSM case experience™", za co został wyróżniony specjalnym certyfikatem. Został również uhonorowany przez Gaming Works certyfikatem dla profesjonalnego trenera o najwyższych umiejętnościach." - dodaje Daria Grzegorska.

Pełna lista rankingu symulacji biznesowych znajduje się na stronie www.list.ly, a także w artykule "25 most popular ITSM games and simulations" na stronie ITSM Portal.

Udostępnij artykuł: