Największy kontrakt tego roku: Panattoni Europe dla Castoramy

Finanse i gospodarka

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce wystartował z największą budową na rynku od początku roku. Jest nią realizacja magazynu centralnego dla Castorama Polska o powierzchni 50 000 m². Nowy obiekt będzie należeć do największych na rynku i powstanie w Strykowie - strategicznej lokalizacji dewelopera.

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce wystartował z największą budową na rynku od początku roku. Jest nią realizacja magazynu centralnego dla Castorama Polska o powierzchni 50 000 m². Nowy obiekt będzie należeć do największych na rynku i powstanie w Strykowie - strategicznej lokalizacji dewelopera.

Castorama Polska, największa sieć w kraju hipermarketów budowlano-dekoracyjnych tzw. sektora DIY, należąca do angielskiego koncernu Kingfisher, realizuje swoje zapowiedzi intensywnego rozwoju i ekspansji. Wynikiem tego będzie inwestycja w Strykowie o łącznej powierzchni 50 000 m², której deweloperem jest Panattoni Europe. Obiekt posłuży najemcy za nowoczesne centrum logistyczne, którego hala magazynowa wyniesie aż ok. 49 220 m²  i będzie dopasowana do potrzeb efektywnego zarządzania różnorodnymi źródłami zaopatrzenia. Pozostała część ponad 780 m² przeznaczona zostanie na nowoczesną powierzchnię biurową. W transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości Colliers International.

Inwestycja Panattoni Europe dla Castorama Polska jest największą w sektorze nieruchomości magazynowych od początku 2013 r. i jednocześnie mieści się w ścisłej czołówce powierzchni bijących rekordy. Należą do nich: 80 000 m²   łącznej powierzchni realizacji dla Hennes & Mauritz Sp. z o.o.; obiekt dedykowany Tesco z 57 000 m², a także centrum logistyczne dla Leroy Merlin o powierzchni 56 000 m². Każde z nich zrealizowane zostało przez Panattoni Europe, dla którego kontrakt z Castorama Polska jest kolejną wielkopowierzchniową umową najmu w dla branży DIY. Planowane zakończenie inwestycji przypada na I kwartał 2014 roku.

Zdaniem Roberta Dobrzyckiego, Partnera Zarządzającego na Europę Środkowo-Wschodnią Panattoni Europe: "To bardzo ważna transakcja zarówno dla nas, jak i dla rynku. Pokazuje możliwości rozwoju nie tylko branży deweloperskiej, ale również ogromne starania i wkład Castorama Polska w rozkwit segmentu DIY w kraju" dodając: Obiekt dla Castorama Polska to kolejna olbrzymia realizacja Panattoni Europe na rynku. Powstanie w Strykowie - strategicznej dla nas i naszych klientów lokalizacji, będącej hubem - jednym z największych centrów dystrybucyjnych Panattoni z wybudowaną i wynajętą powierzchnią ponad 100 000  m²."

Jak powiedział Dariusz Barszczewski, dyrektor Logistyki Castorama Polska: "Jako największa sieć sklepów DIY w Polsce, Castorama musi mieć centrum logistyczne dopasowane do swoich potrzeb. Jest to ważny element wynikający z naszej strategii handlowej, która zakłada efektywne zarządzanie różnorodnymi źródłami zaopatrzenia oraz stałe zwiększanie doskonałości operacyjnej naszych sklepów. Centrum w Strykowie zapewni nam optymalizację kosztów magazynowania oraz transportu w łańcuchu dostaw. Z punktu widzenia naszych Klientów dodatkowo wzmocni bieżącą dostępność naszej szerokiej gamy produktów, zawsze w najlepszych cenach".

Lokalizacja nowej inwestycji dla Castorama Polska nie jest przypadkowa. Centralny magazyn najemcy powstanie w Strykowie - jednym z najbardziej korzystnych miejsc magazynowej mapy Polski, w  którym udział Panattoni Europe przekracza ponad 100 000 m²  zrealizowanej i w całości wynajętej powierzchni. Sąsiedztwo Łodzi, a także najważniejszych szlaków komunikacyjnych - węzeł autostrady A2 (Stryków II), a także droga 71 (Zgierz-Stryków) w pobliżu krajowej trasy 14 (Warszawa-Łódź) - sprawiają, że powstający magazyn będzie doskonale skomunikowany z resztą kraju. Jednocześnie odległość kilkunastu kilometrów od Łodzi umożliwi korzystanie z tamtejszego rynku pracy.

Źródło: Panattoni Europe

Udostępnij artykuł: