Naklejka zbliżeniowa Visa dla dzieci w PKO Junior

Bankowość

PKO Bank Polski jako pierwszy bank w Polsce oferuje najmłodszym klientom naklejkę zbliżeniową Visa, którą można umieścić np. na telefonie komórkowym.

PKO Bank Polski jako pierwszy bank w Polsce oferuje najmłodszym klientom naklejkę zbliżeniową Visa, którą można umieścić np. na telefonie komórkowym.

W miesiąc po udostępnieniu przedpłaconej karty Visa, PKO Bank Polski - jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie - udostępnił swoim najmłodszym klientom naklejkę zbliżeniową Visa w ramach programu PKO Junior dla dzieci poniżej 13. roku życia. Zarówno naklejka, jak i karta w postaci klasycznego plastiku, umożliwiają młodym użytkownikom korzystanie z nowoczesnych płatności zbliżeniowych Visa. Przedpłacone karty Visa wydawane w ofercie PKO Junior to pierwsze w Polsce, a także jedne z nielicznych na świecie karty dla dzieci poniżej 13. roku życia. Nie są powiązane z kontem i wymagają zasilenia przez rodziców, którzy mają wgląd w transakcje dziecka i kontrolują stan środków na karcie.

W programie PKO Junior oferowane są karty przedpłacone Visa w dwóch formach. Pierwsza to standardowa karta chipowa, która umożliwia wypłacanie pieniędzy z bankomatów, płatności stykowe, płatności zbliżeniowe oraz płatności drogą internetową. Druga to naklejka zbliżeniowa Visa połączona z kartą do płatności w internecie - po wyłamaniu naklejki służącej do płatności zbliżeniowych pozostała część "plastiku", dzięki przypisanemu jej numerowi karty, umożliwia dokonywanie zakupów online.

Naklejkę zbliżeniową Visa można przykleić np. do telefonu komórkowego, a dokonując płatności wystarczy zbliżyć telefon do terminala. Płatności zbliżeniowe dokonywane za pomocą karty chipowej lub naklejki zbliżeniowej Visa wydawanych w ofercie PKO Junior bez konieczności podawania numeru PIN są ograniczone do kwoty 30 zł.

"Nasi najmłodsi klienci mogą teraz korzystać pod nadzorem rodzica z prostego i wygodnego narzędzia płatniczego dostosowanego do ich potrzeb, umożliwiającego im dokonywanie transakcji bezgotówkowych. Dzięki rozszerzeniu oferty PKO Junior o karty przedpłacone Visa, oddajemy do dyspozycji dzieci pełnowymiarową i bezpieczną ofertę bankową, a rodzicom innowacyjne narzędzie do edukacji finansowej ich pociech" - podkreśla Michał Macierzyński, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim. Karta przedpłacona Visa wydawana do programu PKO Junior przeznaczona jest dla najmłodszych użytkowników, jednak posiadaczem karty pozostaje osoba dorosła. Pod jeden rachunek karty można podłączyć do trzech kart przedpłaconych Visa w dowolnej konfiguracji (np. jedna karta chipowa i dwie naklejki zbliżeniowe Visa).

"Gratulujemy PKO Bankowi Polskiemu, że jako pierwszy bank w Polsce wprowadza naklejkę zbliżeniową Visa. To rozwiązanie z pewnością spodoba się najmłodszym klientom banku, zarówno ze względu na swoją wygodę, jak i nowoczesność" - powiedział Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce. "Im częściej dzieci będą miały okazję korzystać z płatności bezgotówkowych, tym większa szansa, że kiedy dorosną, będą traktować tę formę płacenia jako standard" - dodał Jakub Kiwior.

Rodzice mają pełen wgląd w płatności dokonywane przez najmłodszych za pomocą karty przedpłaconej Visa i naklejki zbliżeniowej Visa dzięki Aplikacji Rodzica w serwisie transakcyjnym iPKO. Mogą decydować o uzupełnieniu stanu środków na karcie i zarządzać limitami dziennych i miesięcznych wydatków.

Wszystkie karty przedpłacone Visa wydane w ramach programu PKO Junior mogą być używane przez dzieci zarówno w kraju, jak i za granicą.

PKO Junior to jeden z pierwszych na świecie serwisów bankowości internetowej dla najmłodszych i zarazem kompleksowy program edukacji finansowej. Po 10 miesiącach funkcjonowania PKO Junior na rynku z programu korzysta już ponad 100 tys. dzieci poniżej 13. roku życia.

PKO Bank Polski jest największym wydawcą kart Visa w Polsce - do tej pory wyemitował ich już 6,4 mln.

Źródło: Visa Europe

Udostępnij artykuł: