Nationale-Nederlanden PTE zawarło blisko 4 tys. umów o zarządzanie w ramach II i III etapu PPK

Mój plan emerytalny / Z rynku

Nationale-Nederlanden PTE podpisało około 1 700 umów na wdrożenie pracowniczych planów kapitałowych (PPK) z firmami zatrudniającymi od 50 do 249 osób oraz ponad 2 200 z przedsiębiorstwami zatrudniającymi od 20 do 49 osób, podało Towarzystwo. Według szacunków, firma będzie prowadziła PPK blisko 250 tys. pracowników z grupy MŚP.

Logo Nationale-Nederlanden
Źródło: Nationale-Nederlanden

Nationale-Nederlanden PTE podpisało około 1 700 umów na wdrożenie pracowniczych planów kapitałowych (PPK) z firmami zatrudniającymi od 50 do 249 osób oraz ponad 2 200 z przedsiębiorstwami zatrudniającymi od 20 do 49 osób, podało Towarzystwo. Według szacunków, firma będzie prowadziła PPK blisko 250 tys. pracowników z grupy MŚP.

Termin dla pracodawców z małych i średnich firm na wybór instytucji finansowej, która będzie zarządzała PPK minął 27 października. W tym czasie Nationale-Nederlanden PTE zawarło 3 900 umów o zarządzanie PPK. Uwzględniając wyniki I fali, w portfolio towarzystwa znajduje się obecnie prawie 4,5 tys. przedsiębiorstw, poinformowano.  

"Osiągnięty przez nas wynik spełnia nasze oczekiwania, biorąc pod uwagę szczególnie trudne warunki pandemii, w których teraz funkcjonujemy. Bardzo wcześnie zaczęliśmy przygotowania do projektu PPK i ma to swoje odzwierciedlenie w wynikach po wszystkich III falach. Dobry rezultat potwierdza słuszność naszej strategii" - powiedział wiceprezes Nationale-Nederlanden PTE Paweł Giza, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: PKO TFI zawarł łącznie ponad 12 tys. umów o zarządzanie PPK >>>

Podczas II fali zawieranie umów było bardzo rozciągnięte w czasie, przebiegało od początku roku w stały i systematyczny sposób, choć ze znacznym spowolnieniem spowodowanym pandemią i okresem wakacyjnym. Z kolei w III fali największa intensyfikacja i zainteresowanie firm z tej grupy były odczuwalne we wrześniu i październiku br., podano również.

"Mamy nadzieję na jak największą partycypację pracowników w pracowniczych planach kapitałowych, licząc, że będą chcieli oszczędzać na przyszłą emeryturę - powiedział Giza.

Każdej złotówce odłożonej z pensji przez pracownika w PPK towarzyszy prawie 1 zł wpłacony przez pracodawcę i państwo.

"W praktyce oznacza to solidne wsparcie pracowników w budowaniu poduszki finansowej na emeryturę z możliwością wykorzystania ich wcześniej w przypadku wystąpienia takiej konieczności życiowej" - dodał Giza.

Czytaj także: Esaliens TFI ma 1 300 umów o zarządzanie PPK >>>

Program mający zachęcić Polaków do długoterminowego oszczędzania na emeryturę

Pracownicze plany kapitałowe to program mający zachęcić Polaków do długoterminowego oszczędzania na emeryturę. Głównym założeniem jest współuczestniczenie w oszczędzaniu pracownika, pracodawcy oraz państwa. Do PPK zapisani zostaną wszyscy pracownicy pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, za których odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne. Jednocześnie w dowolnym momencie mogą oni zrezygnować z uczestnictwa w programie.

Nationale-Nederlanden to jedna z największych firm ubezpieczeniowych na polskim rynku. Działa w Polsce od 1994 roku. Od 1998 roku w ramach grupy funkcjonuje także Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne zarządzające największym pod względem aktywów Otwartym Funduszem Emerytalnym w Polsce z 3 mln klientów.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: