Nauka i biznes ramię w ramię na rzecz rozwoju

Firma

Modernizacja polskiej gospodarki oraz ograniczanie śladu węglowego – to główne wątki, które zostaną poruszone na 4. Forum Akademicko-Gospodarczym. Wydarzenie odbędzie się w formule online, dniach 16 – 17 lutego 2022 roku, w Warszawie, czytamy w komunikacie prasowym ZBP.

Forum Akademicko-Gospodarcze
Źródło: PFAG

Modernizacja polskiej gospodarki oraz ograniczanie śladu węglowego – to główne wątki, które zostaną poruszone na 4. Forum Akademicko-Gospodarczym. Wydarzenie odbędzie się w formule online, dniach 16 – 17 lutego 2022 roku, w Warszawie, czytamy w komunikacie prasowym ZBP.

– Forum Akademicko-Gospodarcze od lat stara się kształtować jak najlepsze relacje pomiędzy sferą biznesu, nauki oraz administracji.

Zależy nam na tym, aby absolwenci uczelni w trakcie studiów budowali kompetencje, które pomogą im w odnalezieniu się w gospodarce i przedsiębiorczości 4.0 – mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Forum Akademicko-Gospodarczego, prezes Związku Banków Polskich.

W sesjach wezmą udział przedstawiciele świata biznesu, nauki i administracji. Podczas Forum uczestnicy zapoznają się między innymi z zamierzeniami i priorytetami rządu, instytucji Unii Europejskiej, samorządów terytorialnych oraz oczekiwaniami izb gospodarczych reprezentujących samorządy przedsiębiorców.

Czytaj także: Przed Forum Akademicko-Gospodarczym, jak BGK wspiera zieloną transformację?

Komercjalizacja badań naukowych, taksonomia ESG

Wśród roboczych tez, nad którymi debatować będą zaproszeni uczestnicy w poszczególnych panelach, warto zwrócić uwagę na te dotyczące efektywnych ścieżek komercjalizacji badań naukowych oraz dostosowywania działań i badań dydaktycznych do coraz to nowych wyzwań cywilizacyjnych.

Ważnym tematem będzie także problematyka taksonomii ESG w kontekście uczelni wyższych.

Szczegółowy plan spotkań znajduje się na stronie https://pfag.pl/forum/

Rejestracja na wydarzenie odbywa się za pośrednictwem formularza na stronie: https://pfag.pl/rejestracja

Czytaj także: 4. Forum Akademicko-Gospodarcze: Niezbędne zmiany w gospodarce szansą dla nauki i biznesu

O Forum

Stowarzyszenie Polskie Forum Akademicko-Gospodarcze zostało powołane w celu budowania wzajemnego zrozumienia i więzi pomiędzy środowiskiem akademickim i gospodarczym. Forum stymuluje programy badań ukierunkowanych na potrzeby gospodarki i wspiera uczelnie prowadzące takie badania.

Członkami PFA-G są osoby kierujące podmiotami gospodarczymi oraz rektorzy uczelni publicznych i prywatnych. Polskie Forum Akademicko-Gospodarcze liczy około 40 członków, przy zachowaniu zasady równej reprezentacji środowiska akademickiego i gospodarczego.

Prezesem Zarządu w bieżącej kadencji jest Krzysztof Pietraszkiewicz, wiceprezesem Arkadiusz Mężyk, a członkami Zarządu: Andrzej Graboś, Andrzej Jonas, oraz Tadeusz Słomka.

Strona Forum https://pfag.pl

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: