Nawet 556 zł dla małych i średnich firm przyjmujących płatności za pomocą terminali płatniczych

Polecamy

Małe i średnie firmy mogą zyskać nawet 556 zł rocznie oraz obniżyć koszty bieżącej obsługi bankowej. Wystarczy, że do 5 stycznia otworzą firmowe konto w Banku BPH i zaczną przyjmować płatności kartowe przy użyciu terminali płatniczych firmy Polskie ePłatności.

Kwotę 556 zł zyska firma, która skorzysta z mobilnego terminala płatniczego (tzw. mPOS), umożliwiającego przyjmowanie płatności za pomocą smartfona lub tabletu. Bank BPH przez rok zwolni taką firmę z 1,7% prowizji od transakcji – do kwoty 2 tys. zł miesięcznie, co daje 408 zł. Firma zapłaci ponadto mniejszą jednorazową opłatę za urządzenie – złotówkę zamiast 149 zł – jeśli przez trzy pierwsze miesiące przyjmie transakcje na łączną kwotę 1500 zł.

Dodatkowo Bank BPH przez 12 miesięcy nie będzie od takiej firmy pobierał opłat za wypłaty z bankomatów Euronet w całej Polsce przy użyciu karty MasterCard Business, powiadomienia SMS, a także wpłaty gotówkowe do 10 tys. zł na rachunki typu Biznes Symetria i rachunki pomocnicze.

Przez rok klienci nie poniosą też kosztów przelewów krajowych w złotych: pierwszych dwudziestu przelewów zewnętrznych realizowanych w danym miesiącu przez bankowość internetową, pierwszych pięciu przelewów natychmiastowych oraz wszystkich przelewów wewnętrznych.

Bank BPH przewidział też korzyści dla firm korzystających z klasycznego terminala. Przez rok zapłacą za jego dzierżawę jedynie złotówkę, zamiast 35 zł (w przypadku terminala stacjonarnego) lub 45 zł (w przypadku terminala przenośnego), o ile zrealizują miesięcznie transakcje na łączną kwotę 1500 zł.

Promocja obowiązuje do 5 stycznia przyszłego roku. Rachunek firmowy można otworzyć w oddziałach Banku BPH prowadzących obsługę firm na terenie całego kraju, a także online, na stronie www.zalozrachunekfirmowy.bph.pl

– Akceptacja płatności bezgotówkowych staje się w Polsce rynkowym standardem. Jeszcze niedawno możliwość uregulowania należności kartą czy telefonem z modułem NFC oferowana była tylko przez duże sieci handlowe. Dziś praktycznie każdy przedsiębiorca może ułatwić w ten sposób życie swoim klientom – mówi Janusz Bober, Prezes Zarządu, Polskie ePłatności. Terminale typu mPOS to propozycja dla każdego, kto chce, by jego biznes szedł z duchem czasu, odpowiadając na oczekiwania klientów – dodaje.

mPOS Polskich ePłatności, czyli w skrócie mPeP, to terminal płatniczy wielkości telefonu komórkowego, alternatywa dla klasycznych terminali umożliwiających płatności kartowe. Przyjmowanie płatności przy pomocy mPeP jest możliwe po połączeniu urządzenia za pośrednictwem Bluetooth ze smartfonem lub tabletem. Potwierdzenie transakcji można wysłać do płacącego jako SMS lub na adres e-mail, a paragon fiskalny przekazać klientowi tak jak w przypadku „zwykłych” płatności. mPOS dostarczany PeP przez firmę Ingenico wyróżnia się możliwością akceptacji zarówno płatności dokonywanych kartami – tradycyjnie oraz zbliżeniowo – jak i przy pomocy urządzeń mobilnych z technologią NFC.

Źródło: Bank BPH

Udostępnij artykuł: