Nawet do 1 mln zł kary dla przedsiębiorców za niewypełnienie obowiązku rejestracyjnego

Firma

Smutny mężczyzna w garniturze
Fot. stock.adobe.com/Syda Productions

W związku z utworzeniem nowego rejestru środowiskowego, tj. rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, na wielu przedsiębiorcach ciążą dodatkowe obowiązki wynikające z ustawy o odpadach. Ich niewypełnienie zagrożone jest dotkliwymi karami finansowymi wynoszącymi od 1 000 do 1 000 000 złotych.

W związku z utworzeniem nowego rejestru środowiskowego na wielu przedsiębiorcach ciążą dodatkowe obowiązki. Ich niewypełnienie może słono kosztować #kary #przedsiębiorcy

Chodzi tu m.in. o obowiązek wpisania się do ww. rejestru, który należy zrealizować do dnia 24 lipca 2018 r., oraz obowiązek umieszczania numeru rejestrowego na dokumentach sporządzanych w związku z prowadzoną działalnością.

– Adresatami nowych obowiązków są m.in. podmioty wprowadzające na terytorium kraju produkty w opakowaniach, oleje smarowe, opony, sprzęt, baterie, akumulatory, pojazdy, jak również producenci, importerzy oraz wewnątrzwspólnotowi nabywcy opakowań – komentuje mecenas Milena Kazanowska-Kędzierska, Prawnik Praktyki Energetyka, Surowce Naturalne i Przemysł Chemiczny w Kochański Zięba i Partnerzy.

Źródło: MarketNews24

 

Udostępnij artykuł: