Nie będzie nowelizacji budżetu w tym roku w związku z nowymi propozycjami fiskalnymi PiS

Gospodarka

Segregator z napisem budżet obok kalkulatora
Fot. stock.adobe.com/kemaltaner

Propozycje fiskalne złożone przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS) nie będą wymagały nowelizacji tegorocznego budżetu finansów, wynika ze słów szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka.

Szef Kancelarii Premiera: propozycje fiskalne złożone przez #PiS nie będą wymagały nowelizacji tegorocznego budżetu finansów #budżet #budżet2019 @PremierRP

“Według mojej wiedzy, tej nowelizacji nie będzie, ale to jest domena pani minister finansów, która jest wybitnym ekspertem i profesjonalistką. W związku z tym najlepiej będzie, jeżeli – tak jak już wspomniałem – w ciągu najbliższych dni te propozycje i szczegóły dotyczące również źródeł finansowania i sposobu finansowania wszystkich programów będą przedstawiane przez ministrów, w tym wypadku przez panią minister Czerwińską” – powiedział Dworczyk w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Czytaj także: Rozszerzenia 500+, trzynastka dla emerytów, brak PIT dla pracujących do 26 lat. Ile kosztować będą nowe obietnice PiS?

Środki na propozycje PiS są zabezpieczone

Dodał m.in. że te propozycje były przygotowywane przez wiele miesięcy i zostały bardzo dobrze policzone, a środki na nie zabezpieczone i nie wszyscy wiedzieli o konkretnych propozycjach, które zostały zaprezentowane na konwencji programowej.

“Tego rodzaju programy i projekty przygotowuje się wprawdzie wiele tygodni, a niektóre nawet wiele miesięcy, żeby właśnie były dobrze i w sposób odpowiedzialny przygotowane, ale trzeba to robić też w miarę dyskretnie, żeby za wcześnie informacje nie zostały ujawnione, w związku z tym rzeczywiście część osób mogła o szczegółach tych propozycji nie wiedzieć” – powiedział Dworczyk.

Czytaj także: Elżbieta Rafalska: roczny koszt programu 500+ wyniesie po jego rozszerzeniu ok. 40 mld zł, “trzynastki” dla emerytów – ok. 8-9 mld zł >>>

Zapowiedział także, że w najbliższych dniach będą prezentować szczegóły każdej z tych propozycji premier wraz z ministrami odpowiedzialnymi za realizację każdego z punktów ostatniego programu zaprezentowanego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: