Nie będzie potrzeby zmiany stóp procentowych w Polsce przez cały 2019 rok?

Gospodarka

Być może przez cały 2019 rok nie będzie potrzeby zmiany poziomu stóp procentowych, uważa członek rady Polityki Pieniężnej Jerzy Żyżyński.

Pieniądze, kalkulator i wykres z danymi
Fot. stock.adobe.com/ngad

Być może przez cały 2019 rok nie będzie potrzeby zmiany poziomu stóp procentowych, uważa członek rady Polityki Pieniężnej Jerzy Żyżyński.

#JerzyŻyżyński z #RPP: być może przez cały 2019 rok nie będzie potrzeby zmiany stóp. Nie ma tak silnych sygnałów #StopyProcentowe

"Być może przez cały 2019 rok nie będzie potrzeby zmiany stóp. Nie ma tak silnych sygnałów" - powiedział Żyżyński dziennikarzom.Podczas październikowego posiedzenia członkowie RPP ocenili, że stabilizacja stóp w kolejnych kwartałach będzie sprzyjać realizacji celu inflacyjnego, a jednocześnie wspierać utrzymanie zrównoważonego wzrostu gospodarczego, w tym dalszego ożywienia inwestycji, jak wynika z "minutes" z tego spotkania.Czytaj także: Większość członków RPP za stabilizacją stóp procentowych w kolejnych kwartałach >>>Podczas konferencji prasowej po posiedzeniu RPP na początku października prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Adam Glapiński podtrzymał ocenę, według której nie będzie powodów do zmiany poziomu stóp procentowych do końca 2019 r. Według niego, gdyby sytuacja się nie zmieniła, okres stabilności stóp mógłby się przedłużyć.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: