Nie tylko kawalerki. Jakich mieszkań szukają pary bez dzieci?

Nieruchomości

Pierwsze mieszkanie dla pary bez dzieci nie musi być ostatnim, coraz więcej osób zakłada, że ich miejsce zamieszkania będzie się zmieniało i rozwijało wraz z nimi.

Młoda para wprowadzająca się do mieszkania
Fot. stock.adobe.com/Tijana

Pierwsze mieszkanie dla pary bez dzieci nie musi być ostatnim, coraz więcej osób zakłada, że ich miejsce zamieszkania będzie się zmieniało i rozwijało wraz z nimi.

Coraz więcej osób zakłada, że ich miejsce zamieszkania będzie się zmieniało i rozwijało wraz z nimi #mieszkania

Idealne miejsce zamieszkania dla pary młodych ludzi to w większości przypadków zaciszne osiedle w pobliżu centrum miasta lub z doskonałą komunikacją z nim. To jednak dla wielu mrzonka, bo ta charakterystyka nieruchomości zwykle łączy się z wysoką ceną.Jednak kawalerka może okazać się zbyt małym lokum. Rozsądnym kompromisem biorącym pod uwagę komfort życia jest zakup dwupokojowej nieruchomości składającej się z w miarę przestrzennego salonu z aneksem kuchennym i małej sypialni.

Oddzielenie części dziennej od nocnej daje dużo więcej swobody w życiu codziennym, jedna osoba może np. pójść spać gdy druga ma jeszcze coś do zrobienia. Dodatkowo, łatwiej jest kogoś przenocować w razie potrzeby (kanapa lub sofa w salonie). W ofercie deweloperów nie brakuje mieszkań o powierzchni 35-40 mkw. z wydzieloną małą sypialnią, na rynku wtórnym takie lokale też są możliwe do znalezienia.

Wszystko zależy od możliwości finansowych

W przypadku możliwości finansowych można pomyśleć o mieszkaniu większym, na przykład trzypokojowym. Dzięki temu otrzymamy możliwość urządzenia np. gabinetu bądź pokoju gościnnego.- Na rynku można kupić mieszkania trzypokojowe o powierzchni 50-55 m kw., taki lokal powinien parze wystarczyć, nawet gdy niespodziewanie pojawi się dziecko - mówi Marcin Krasoń, analityk Home Broker.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na dojazd do centrum, ale i tryb życia. Jeden często chodzi do kina, drugi jeździ rowerem górskim, a trzeci pływa kilka razy w tygodniu – warto pamiętać o zainteresowaniach przy podejmowaniu tej decyzji, nie bez znaczenia będzie też posiadanie czworonoga.Niewiele par zwraca uwagę na taki “przeżytek”, jak komórka lokatorska czy piwnica. - Duża część kupujących pierwsze mieszkanie nie ma jeszcze zgromadzonych wielu rzeczy i bez problemu pomieści cały dobytek w mieszkaniu. Z roku na rok ich zasoby będą jednak rosnąć i wtedy zbawieniem będzie komórka lokatorska lub piwnica - doradza Marcin Krasoń.

Źródło: MarketNews24

Udostępnij artykuł: