Nie tylko klienci indywidualni, ale też korporacje i MŚP z usługą Qlips w Banku Pekao

Bezgotówkowo / Firma

Bank Pekao S.A. uruchomił usługę Qlips dla przedsiębiorców z sektora MŚP i korporacji. Od teraz firmy będą mogły wygodnie przesyłać klientom informacje o fakturach za pomocą bankowości internetowej PekaoBiznes24.

Logo Qlips
Źródło: Bank Pekao SA

Bank Pekao S.A. uruchomił usługę Qlips dla przedsiębiorców z sektora MŚP i korporacji. Od teraz firmy będą mogły wygodnie przesyłać klientom informacje o fakturach za pomocą bankowości internetowej PekaoBiznes24.

#TomaszStyczyński: Bank oferuje usługę #Qlips zarówno dla płatników, jak i – co istotne – wystawców faktur. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla tych firm, które oczekują na płatność #ZBP #ObrótBezgotówkowy #ePłatności #Faktury @BankPekaoSA @KIR__pl

To kolejny etap wdrożenia Qlips w Banku Pekao, który od teraz będzie świadczył usługę kompleksowo ‒ zarówno dla wystawcy faktury, jak i płatnika. Klienci indywidualni mogą korzystać z tego rozwiązania od początku czerwca.

System Qlips: wygodne płatności za usługi masowe

Qlips jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej, mającą na celu zwiększenie wygody klientów oraz firm poprzez usprawnienie procesu dokonywania płatności za usługi masowe, takie jak prąd, woda czy gaz.

Dzięki usłudze wystawca faktury za pomocą systemu PekaoBiznes24 przesyła do KIR dane o należnych płatnościach, natomiast płatnik otrzymuje informacje o wystawionej fakturze i dokonuje opłaty w swojej bankowości elektronicznej.

Czytaj także: Bank Pekao ułatwia zarządzanie fakturami i domowymi rachunkami

Usługa działa w oparciu o system informatyczny utworzony i obsługiwany przez KIR.

– Bank Pekao oferuje usługę Qlips zarówno dla płatników, jak i – co istotne – wystawców faktur. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla tych firm, które oczekują na płatność.

Korzystając z usługi mają pewność, że informacja o zaległości płatności dotarła do klienta, a ten bez ryzyka pomyłki w danych do przelewu, dokona płatności – mówi Tomasz Styczyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Qlips w bankowości elektronicznej

Aby wygodnie opłacać faktury poprzez Qlips, należy aktywować usługę w bankowości elektronicznej. Rachunki i faktury od swoich dostawców można wyszukać na liście firm korzystających z tego rozwiązania.

Użytkownik może zdecydować o natychmiastowej realizacji płatności, akceptując rachunek lub ustawiając datę wykonania przelewu.

Czytaj także: Opłacanie faktur i rachunków bezpośrednio z bankowości elektronicznej. ZBP: usługa Qlips będzie wdrażana przez kolejne banki

Płatności za rachunki od wybranych przez użytkownika dostawców usług mogą być realizowane także automatycznie – wystarczy włączyć taką funkcję i ustawić maksymalną kwotę płatności.

– Warto zauważyć, że usługa Qlips jest dla klientów indywidualnych całkowicie bezpłatna. Zarówno aktywacja rozwiązania, jak i wykonanie przelewu, nie wymagają dodatkowych kosztów – jedyna kwota do opłacenia to wartość wystawiona na fakturze.

Jestem przekonany, że Qlips okaże się sukcesem, ponieważ zdecydowanie upraszcza proces dokonywania opłat stałych. Im więcej osób fizycznych podejmie decyzję o aktywacji usługi, tym więcej firm zdecyduje się na korzystanie z tego narzędzia – dodaje Andrzej Furstenberg, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w Banku Pekao S.A.

Czytaj także: Raport Specjalny – Płatności Bezgotówkowe: QLIPS: nie trać czasu na płatności!

Źródło: Bank Pekao SA
Udostępnij artykuł: