NIK: na początku stycznia kontrola gospodarki finansowej KNF

Gospodarka

Logo NIK
Źródło: NIK

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) rozpocznie na początku stycznia 2019 r. kontrolę gospodarki finansowej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), podała Izba.

Kontrola #NIK obejmie też sprawę wynajmu przez #KNF budynku biurowego, do którego w 2018 r. przeprowadziła się Komisja i jej Urząd @NIKgovPL @uknf

“Kontrola obejmie też sprawę wynajmu przez KNF budynku biurowego, do którego w 2018 r. przeprowadziła się Komisja i jej Urząd. Badanie odbędzie się w ramach kontroli wykonania budżetu państwa w 2018 r.” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: CBA zatrzymało byłego przewodniczącego KNF z lat 2011-2016 >>>

Kontrola budżetowa jest coroczną kontrolą planową, przeprowadzaną w jednostkach wydatkujących środki budżetowe. W ramach kontroli badana jest w szczególności realizacja wydatków budżetu państwa, w tym rzeczowe efekty uzyskane w wyniku realizacji zadań finansowych ze środków publicznych. Badanie opiera się na próbie operacji finansowych wybranych zarówno metodą losową, jak i z uwzględnieniem analizy ryzyka wystąpienia nieprawidłowości. W ramach analizy NIK uwzględnia napływające sygnały, skargi, wnioski i doniesienia prasowe, w tym takie jak obecnie dotyczące wynajmu siedziby. Badane są także m. in. wybrane postępowania o udzielenie zamówień publicznych i umowy zawierane przez Urząd. Oprócz tego sprawdzana jest prawidłowość sprawozdań budżetowych. W czasie badania analizowana jest także wykonanie dochodów budżetowych, w tym egzekwowanie kar przez Komisję, wyjaśniła Izba.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: